Skocz do zawartości
judaasz

Wentylacja do 240x120x200

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc
Potrzebuje fachowej pomocy. kogos kto jest w temacie i moze udzielic rady z poziomu praktycznego.
Jjaki wentyl dac na box 240x120x200 ?

AC Infinity 6" (402CFM - 700m3/h) czy AC Infinity 8" (800CFM 1400m3/h).
Po prostu nie chce zeby mnie wciagal razem z powietrzem do srodka, a z drugiej strony chce byc pewny ze nie ma za malo powietrza. Jedni mowia o wymianie co minute, drudzy ze nawet miedzy 1-5min jest optymalnie. 

Obliczajac to zeby wymieniac powietrze co 2minuty to okolo 223CFM potrzebuje. no i zatrzymajmy sie na tym ze to moje minimum. czyli jakies 350m3/h.
No i dochodzi sprawa tego czy to bedzie wystarczajce?
Bo to jakas polowa mocy mniejszego wentyla. wiec zostaje mi jeszcze 200CFM(350m3/h) w gore w razie czego zeby w razie wilgotnosci, temp to sobie reuglowac.

Jak kupilbym ten wiekszy to te 220CFM-240CFM to pierwszy bieg, wiec juz nizej nie zejde, a w gore mam jeszcze zakresu 600CFM czyli do 1400m3/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szym napisał:

@judaasz te wyliczenia często nijak się mają do rzeczywistości, ten wentyl 700m3/h dałby radę, będzie panel led ?

@Szym tak, dokładnie to 2x led - lumatek zeus 465w. dodatkowo hydro, jak to ma jakieś znaczenie. wilgotność w pokoju 30-40%, w zimę 30%. temp. 20st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...