Skocz do zawartości
bingobum

Zażółcone, zwijające się liście + plamy

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o weryfikacje co tu się dzieje... przez jakeś 10 dni było podlewane wodą tylko, bo prawdopodobnie było za dużo azotu. Po tym czasie zażółciły się dolne liście zacząłem więc nawozić i znowu chyba kicha. Podlane 2 razy zmniejszoną do 2/3 dawką grow + bloom + odrobina alga-mix. Podlewane 3x w tygodniu, raczej nie przelane, ani nie przesuszone. Lampa Lumatek Atis 200/80%/45cm. pH stabilne. 

Roślina nie wydaje mi się zdrowa, dolne liście nadal żółte, zmieniły kolor teraz także teraz te wyżej. Liście wyglądają też na zwinięte. Roślina przestała wydzielać intensywny zapach ale cały czas niby rośnie. Czy to możliwe, że roślina wciąż ma mało azotu jeszcze (tak mi to wygląda w tabeli niedoborów)? Czy to coś innego?

Pełna relacja: 

IMG_1059.JPG

IMG_1061.JPG

IMG_1062.JPG

IMG_1060.JPG

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym zdjęcia dobrze oddają rzeczywistość, czy ostatni zdycha naturalnie nie wiem... 
używam pH'metru Milwaukee, glebę sprawdzałem kropelkami; z tą wilgocią dużo bym postawił na to, że jest OK ale po dzisiejszym dniu już tego pewny nie jestem; podlewam 1000-15000ml co 2-3 dni, wilgotność sprawdzam palcem (z podniesieniem doniczki mam problem przez siatkę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...