Skocz do zawartości
bingobum

Żółte plamy na liściach

Rekomendowane odpowiedzi

Coś niepokojącego pojawiło mi się na liściach po ostatnim podlaniu (2 dni temu). Pytanie czy jest się czym martwić?

W ostatnim podlewaniu poszedł fish-mix (zamiast bio grow), odrobina bio-bloom i alga-mix. pH skorygowane. 

Nowa notatka.jpg

Nowa notatka 2.jpg

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum niedziela jest mordeczko, większość w kosciele druga większość robi przekładke😝 moje kompetencje są zbyt niskie zebym sie wypowiadał.

Napewno ktoś coś podpowie.

To tylko na tych dwoch liściach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum mozliwe ze troche przesadziłes z ktorymś z nawozów, zobacz jeszcze ten dział w ktorym dodałeś posta moze tam znajdziesz odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum nigdy nie daje sie pierwszej dawki jaką zaleca producent czyli 100% tego co napisane.zaczynasz 1/3. 1/2 dawki. Tak jest napisane w wiekrzosci fotorelacji, tematow, ludzi którzy naprawde mają pojęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, ArteK napisał:

@bingobum nigdy nie daje sie pierwszej dawki jaką zaleca producent czyli 100% tego co napisane.zaczynasz 1/3. 1/2 dawki. Tak jest napisane w wiekrzosci fotorelacji, tematow, ludzi którzy naprawde mają pojęcie.

przy poprzednim podlewaniu było 50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx ale z czego ten azot miałby się wziąć... ziemia lightmix, do tej pory tylko 2x połowę dawki bio-grow i teraz zastępczo fish-mix  poszedł; w tym tygodniu będzie już w takim razie sama woda i zobaczymy czy pomoże; bio-bloom odrobinę dałem, bo zgodnie z tabelą dawkowania od tygodnia powinien już być w jadłospisie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum źle odczytujesz tabelkę, bio blooma lejesz dopiero kiedy roślina kwitnie, na ziemi którą wymieniłeś spokojnie cały okres Wega lecisz bez użycia żadnego bio growa więc stąd nadmiar azotu spowodowany laniem nawozów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx OK, w takim razie zero nawozów co najmniej przez tydzień i będziemy obserwować dalej; jak się jej przyjrzałem bliżej to te starsze liście faktycznie zbyt  ciemnie więc twoja teoria prawdodpobnie jest słuszna; na szczęście rośnie jak głupia więc tragedii pewnie nie będzie 🙂 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum w tak razie zero nawozów do póki roślina nie zacznie pokazywać braków bo na ten moment jest poblokowana i pakowanie w nią kolejnych porcji nawozów tylko pogorszy sytuację, musisz zdać sobie sprawę że nawozy mają wspomóc roślinę a lanie jej więcej niż ona potrzebuje może tylko jej zaszkodzić co odbije się na mniejszym plonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx zdaje sobie sprawę z tego, ale jak każdy początkujący musiałem pewnie nieco przesadzić 😉 i tak lałem mniej niż zaleca producent, a wielokrotnie się pojawiało na forum, że ludzie jadą zgodnie z tabelą i wszystko jest w najlepszym porządku 

przypuszczalnie ten fish-mix ma dużo azotu, chociaż sprzedają go jako środek wpływający pozytywnie na mikrobiotę gleby; trochę kiepsko, że Biobizz nie podaje proporcji NPK dla swoich nawozów

 

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum każda roślina reaguje inaczej, inne geny inne zapotrzebowanie, tak jak mówię wstrzymaj się z nawozami i zapodaj jej calmag zmierz pH gleby czy jest właściwe 

Roślina wyjdzie z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...