Skocz do zawartości
Gość

Nawozy pH Perfect technology od Advanced Nutrients

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jak w temacie właśnie dostałem takie nawozy w instrukcji jest napisane aby stosować je jednocześnie ,moja roślinka jest w fazie kwitnienia i nabierania masy pąków ,producent sugeruje po 4mll każdego na 1L ,będzie ok? Mogę je zmieszać razem rozumiem? Co powiecie na ich temat?

IMG_20210904_181200_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dodajesz kolejno do wody, najpierw micro, później grow, na końcu bloom. Jeśli chodzi o ilości, dużo zależy czy jeszcze coś masz i lejesz? Jakieś PK? CalMag?

Przy tym zestawie warto zaopatrzyć się w pH up, lub jakiś krzem(silicate) aby zwiększyć pH, ponieważ ten trypack dąży do pH5.8 jeśli dobrze pamiętam. Ja polecam krzem, zwiększa pH i daje inne korzyści.

EC po dodaniu 1ml A+B+C zwiększa się o około 0,5.

 

Ja bym na początek dał 2ml/l micro, 1ml/l grow, 3ml/l bloom, jeśli nie lejesz jeszcze dodatkowo nic innego, to mozesz dodać po wiecej o 1ml/l dac wiecej niż pisałem.

Napisz czy masz coś oprócz tego? I w którym tygodniu od przełączenia lub pokazania płci są rośliny.

Te nawozy są dobrą bazą, do tego jest jescze kilka rzeczy które warto dorzucić, ale to wszystko zalezy od twojego stopnia zaawansowania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po strukturze rośliny i kolorze widzę że B-grow nie jest potrzebne, możesz lać 3ml micro i 4ml bloom. ( Z drugiej strony te grow ma skład (1-0-4) i ten potas moze się przydać).

Dobrze że odstawiłeś tamte nawozy.

Do tego co masz polecał bym:

Droższa opcja- Green sensation + cal mag

tańsza opcja - B'cuzz Blossom Builder Liquid od atami (w tej opcji brak enzymów i innych cud które są w green sensation)

Jest troche rzeczy które można dołożyć, witaminy, enzymy, we wcześniejszym etapie bakterie, choć teraz to już lepiej skupić się na tuczeniu pąków.

Duży szacun dla Ciebie że na tych nawozach tak ładnie ją dociągnąłeś do 8 tyg. Teraz jak odpowiednio podkoksisz podlewając na zmianę z wodą, roślina odwdzięczy Ci się na 100% dobrym plonem.

Jeśli nic nie chcesz do tego trypacka dorzucać, przeanalizuj etykiety tego ABC, tam masz fajnie skład rozpisany i sam ogarniesz co w jakich proporciach lać. Micro to takie biedny calmag upraszczając.

 

ps. mało magnezu jest w trypacku, jak coś to dobre do tego będą opryski solą epsom -Siarczan magnezu, kupisz w aptece.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@niewiemalesiewypowiem Dziekuje ,to mój 1 raz ,ale bardzo się przykładam :)) , na 1 litr wody daje 2/3 odstanej deszczówki i 1/3 odwróconej osmozy , zastosuje tak : 1ml grow /3ml micro / 4 ml bloom ,będzie ok ? Jak myślisz ? Tak będę łał -przez 2 tygodnie jeszcze i potem ją przeplukam 1-2tyg zwykła wodzianka i myślę że żniwa  ? :)) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie musisz mieszać tak wód ale też nic nie stoi na przeszkodzie by tak robić, a jeśli takich używasz to mają bardzo niską wartość EC - to dobrze, bo można je dobrze nawozem wypełnić.  Niestety na 100% niebawem będziesz miał problem z magnezem. Osmoza jest bardzo jałowa, deszczówka też nie ma minerałów.

 

Taki schemat co podałeś powinien być git, ale to musisz obserwować jak puchnie i dojrzewa.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@niewiemalesiewypowiem Dziekuje Ci bardzo za rzetelną i fachową odpowiedź ,będę obserwował i podzielę się wynikami ,pozdrawiam 

@Szym dzięki za odpowiedź ,dodam minimalna dawkę growa jednak(1ml zamiast 4)  tak dla zwiększenia dawki potasu ,dzięki za zainteresowanie tematem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To automat?

Tak tylko chciałem się upewnić bo ma mocniej rozwinięte trzy odnogi na liściu, co jest charakterystyczne dla Ruderalis. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...