Skocz do zawartości
MATEK24

Ktoś pomoże ??

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie dlaczego liście rosną odwrócone do góry nogami ? Na pierwszym zdjęciu , a na drugim zdjęciu przy łodydze od liścia zrobiło się w jednym miejscu fioletowy kolor ? Jakieś podpowiedzi ? 

20210822_113037.jpg

20210822_113100.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MATEK24 roślina póki co jest zdrowa, tym fioletem póki co nie ma się co martwić a to że odrost tak dziwnie rośnie to albo ma mało słońca albo wada genetyczna 

Potrzeba więcej zdjęć oraz opis warunków 

Gdzie ją trzymasz ile ma dni czym ją karmisz i jakie pH gleby 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, onyx napisał:

@MATEK24 roślina póki co jest zdrowa, tym fioletem póki co nie ma się co martwić a to że odrost tak dziwnie rośnie to albo ma mało słońca albo wada genetyczna

Uff już myślałem że coś nie tak.  Jak narazie staram się robić 12/12 ale nic nie kwitnie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, onyx napisał:

@MATEK24 ale trzymasz ja w boxie?

Pokaż ją w całości 

Nieee ja to wsadziłem tak na spróbowanie bo mam je z nasionek które znalazłem w paleniu.  

20210822_114910.jpg

20210822_114914.jpg

20210822_114918.jpg

Teraz, MATEK24 napisał:

Nieee ja to wsadziłem tak na spróbowanie bo mam je z nasionek które znalazłem w paleniu.  

20210822_114910.jpg

20210822_114914.jpg

20210822_114918.jpg

 

20210822_114934.jpg

9 minut temu, onyx napisał:

@MATEK24 roślina póki co jest zdrowa, tym fioletem póki co nie ma się co martwić a to że odrost tak dziwnie rośnie to albo ma mało słońca albo wada genetyczna 

Potrzeba więcej zdjęć oraz opis warunków 

Gdzie ją trzymasz ile ma dni czym ją karmisz i jakie pH gleby 

Roślinki mają ponad miesiąc używałem nawozu uniwersalnego agrecol pH gleby 5,5 do 6.5

1 minutę temu, MATEK24 napisał:

Nieee ja to wsadziłem tak na spróbowanie bo mam je z nasionek które znalazłem w paleniu.  

20210822_114910.jpg

20210822_114914.jpg

20210822_114918.jpg

 

20210822_114934.jpg

Roślinki mają ponad miesiąc używałem nawozu uniwersalnego agrecol pH gleby 5,5 do 6.5

I trzymam ja na szafce obok okna w słoneczne dni na balkonie a na noc wystawiam w ciemne całkowicie pomieszczenie na 12h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MATEK24 ogólnie to są mega wyciągnięte przez niewystarczającą ilość słońca ale są zdrowe, póki co rób jak robisz jeśli je chowasz to w końcu zaczną kwitnąć i kilka gramów z niej będzie tylko będziesz musiał dokupić coś na kwitnienie w jakieś Castoramie czy gdzieś bo na kwitnieniu będzie głodować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, onyx napisał:

@MATEK24 ogólnie to są mega wyciągnięte przez niewystarczającą ilość słońca ale są zdrowe, póki co rób jak robisz jeśli je chowasz to w końcu zaczną kwitnąć i kilka gramów z niej będzie tylko będziesz musiał dokupić coś na kwitnienie w jakieś Castoramie czy gdzieś bo na kwitnieniu będzie głodować

To mnie uspokoiła bo to moje początki z roślinkami więc każda wskazówka ważna.  Co polecasz na kwitnienie w takich warunkach i od kiedy używać nawozu na kwitnienie ?

Teraz, MATEK24 napisał:

To mnie uspokoiłes bo to moje początki z roślinkami więc każda wskazówka ważna.  Co polecasz na kwitnienie w takich warunkach i od kiedy używać nawozu na kwitnienie ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MATEK24 idź do jakiegoś ogrodniczego i poproś coś na kwitnienie do pomidorów i papryki i to powinno wystarczyć, jak one mają miesiąc i są takie wyciągnięte to cholera wie jak one będą duże jak zaczną kwitnąć o ile zaczną, nawóz będziesz łał jak zobaczysz że roślina traci kolor i wtedy podajesz nawóz co drugie podlanie, a kwitnienie zacznie jak zobaczysz że roślina produkuje białe włoski  czyli preflowery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, onyx napisał:

@MATEK24 idź do jakiegoś ogrodniczego i poproś coś na kwitnienie do pomidorów i papryki i to powinno wystarczyć, jak one mają miesiąc i są takie wyciągnięte to cholera wie jak one będą duże jak zaczną kwitnąć o ile zaczną, nawóz będziesz łał jak zobaczysz że roślina traci kolor i wtedy podajesz nawóz co drugie podlanie, a kwitnienie zacznie jak zobaczysz że roślina produkuje białe włoski  czyli preflowery

Rozumiem jak narazie cały czas rośnie do góry i boczne również wywala . Nie używam żadnych lamp itp zastanawiam się chociaż dodatkowo nad jakąś żarówka aby podwiesić do oświetlenia dodatkowo ale nie wiem czy to dobry pomysł . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, onyx napisał:

@MATEK24 według mnie ani to pomoże ani zaszkodzi, po prostu niech niż rośnie w warunkach jakich jest i w przyszłym sezonie niż ruszysz z czymś lepszym jak ci się fach spodoba 

Fach się podoba napewno bo nie ma to jak swoje . Później chce zabrać się za jakiegoś autmata dodatkowo jakiś mały box zamówić i nie wielką lampę.  Jak sądzisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Szym napisał:

badyl wyciągnięty dużo z niej nie będzie o ile coś w ogóle będzie

Może i coś będzie to i tak na próbę bo to nasion z palenia . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jej zapewnić 12h nieprzerwanej ciemności na dobe, zakwitnie napewno! 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam,

Posadzone kilka pestek tej samej odmiany, a ta jedna wygląda jak inwalida. Uczę się i nie wiem czy trzymać tę sztukę czy wyrzucić? Pozostałe egzemplarze wyglądają 10/10, tylko ten taki niewydarzony.

inwalida 1.jpg

inwalida 2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym ją trzymał, co tam szkodzi? 🙂 Najwyzej na makumbe będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...