Skocz do zawartości
Sarkastrosz

Takie młode a takie żółte :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam truskawkową brać.

Dopiero zaczynam przygodę z hodowlą truskawek i pomimo przeczytania wielu tematów na różnych forach i obejrzenia różnych zdjęć i infografik związanych z chorobami, przenawożeniem, przelaniem czy niedoborami, nie jestem w stanie w 100% określić co dolega mojej Pani. 

Odmiana truskawki to CRITICAL ziarenko feminizowane, ma około miesiąca. 

Uprawa tej truskawki jest raczej po kosztach - ziemia z biedronki z perlitem, nawóz Biohumus Forte podawany co trzecie podlanie w połowie dawki zalecanej czyli 17ml na litr. Podlewanie co 3 dzień, Światło to dwa naświetlacze 3500K i 4000K. Roślinka w słoneczne dni wynoszona jest na zewnątrz. Cykl świecenia 21/3.

Trening LST (wykonany po raz pierwszy)

No i przechodząc do sedna sprawy i problemu najmłodsze liście zaczęły żółknąć i nie wiem czy to kwestia braku Azotu czy przelania czy przenawożenia czy też niedoborów żelaza?

Czy ktoś pomorze mi zdiagnozować ten problem?

12 (1).jpg

12 (2).jpg

12 (3).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndiZapomniałem o tym napisać. 

Roślinka podlewana odstaną 24h kranówką która początkowo ma ph 8 którś zakwaszam sokiem z cytryny do 6.5ph (przed samym podlanie,). 

Czasami sprawdzam PH po przelaniu się wody przez doniczkę i jest o około 0.2. 0.3 wyższe ph niż wodą która podlałem . 

Edytowane przez Sarkastrosz
Oznaczenie użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Okej już zamówiony. A puki co na co to wygląda najbardziej niedostatek azotu czy żelaza bo na przelanie raczej nie bo liście nie są klapnięte?

Mam jeszcze pytanie czy zrobienie klona w takim stadium chorobowym jest rozsądnym pomysłem ? Oczywiście klona wycinał bym z gałązki wyglądającej zdrowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sarkastrosz napisał:

Mam jeszcze pytanie czy zrobienie klona w takim stadium chorobowym jest rozsądnym pomysłem ? Oczywiście klona wycinał bym z gałązki wyglądającej zdrowo. 

można  by było tylko klona w jakąś dobrą ziemię wsadzić 

Godzinę temu, Sarkastrosz napisał:

Okej już zamówiony. A puki co na co to wygląda najbardziej niedostatek azotu czy żelaza bo na przelanie raczej nie bo liście nie są klapnięte?

azotu nie,  bardziej żelazo, gleba nie jest zbyt mokra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei obstawiam, ze to jednak azot, z tabeli niedoborów wyglądają idealnie jak przy duzym deficycie. 

@Andi Przy zelazie to chyba zyły miałby czarne na liściach, choć mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sarkastrosz ta ziemia z biedry jakaś lipna może być może brakować jakichś mikroelementów, jak nie jest mokra i ph dobre, ale szczyty widze dobre więc może one zdychają naturalnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sarkastrosz napisał:

Tutaj dopytam czy dobrze robię obrywając liście które są całkowicie zżółkły?

nie bardzo, zostaw je jak się trzymają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...