Skocz do zawartości
1312

Co2 2kg

Rekomendowane odpowiedzi

@1312 a masz tam reduktor i elektrozawór ?. Posiadasz elektroniczny monitor co2 do pomiaru ciągłego ? To urządzenie do określania dwutlenku węgla który powinniśmy dawkować. Dobry jest też elektroniczny sterownik co2, reguluje on poziom co2 w pomieszczeniu.

Masz duże pomieszczenie ? jak małe to nie ma sensu się bawić według mnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi box 140na70mam elektro zawór. I nie mam miernika  ale mam coś takiego obok zaworu co pokazuje bobelki przechodzące przez wodę i mogę zwiększać prędkość zmniejszac.... Może orejtujess się ile takich bombelkow musi  przelatywać  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na YouTube gość pokazywał swoją uprawę, to było pomieszczenie strzelam 3x4m miał dużą butlę i mówił że mu takie trzy na tydzień idą.

Masz światło zalecane przy CO2?

Co z wyciągiem, jak zamierzasz przewietrzać boxa?    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak   wyciąg działał.  Światło zalecane przy co2? Co masz na myśli. Aaa cikawe jak dużo butle miał? 6kg zakładając  E jego namiot  4razy większy od mojego   to możliwe. Zakładam że moja starczy na miecha. Nabicie to 30euro z wysyłką... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@1312 Najpierw słyszałem że najlepsze efekty uzyskuje się przy świetle powyżej 1000PPM, wtedy odczuwalne są braki CO2 w powietrzu.

Innym razem gdzieś w tabeli dotyczącej światła dla rośliny w różnych fazach wzrostu, CO2 zalecane było przy kwitnieniu w świetle 700-1000PPM.

Zawsze mnie zastanawiało czy jest sens używać CO2 w naszych boxach skoro tak licząc zaniżając. Box 1x1m wys 2m = 2m3 gdyby wyciąg miał faktyczną wydajność 50m3/h to w ciągu trzech minut całe powietrze z boxa byłoby wymienione na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak będę miał wieczorem trochę więcej czasu dam Ci ziomuś konkretne wskazówki byś nie musiał błądzić. A ciężko znaleźć konkretne info w sieci jeśli nie masz miernika co2, wszystko opiera się na mierniku i konkretnych wartościach. Jeśli nie masz miernika za kilka stówek to pozostaje przeliczanie bąbelków a z tym jest troche pierdolenia i do końca nie masz pewności jakie dokładnie nasz stężenie w namiocie.

Najlepiej bym wytłumaczył Ci to na forumowym czacie. Napisz na priv to ustalimy jakiś dogodny termin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...