Skocz do zawartości
Kehontas

Początki, budowa growboxu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

To moja pierwsza styczność z hodowlą, od czegoś przecież trzeba zacząć, dlatego mam kilka pytań. Zamierzam zbudować mój pierwszy growbox 60x30x150 wysokość +/-. Jako że niemam dużego budżetu myślałem nad wykonaniem szkieletu z drewnianych listew a wypełnieniem była by płyta pllśniowa oklejona kocem ratunkowym. I tu pierwsze pytanie. Czy owa płyta jest dobrym rozwiązaniem? Czy istnieje wysokie prawdopodobieństwo pożaru przez przypalenie? Czy nie lepiej doinwestować i użyć płyt meblarskich 8mm lub osb? Jako oświetlenie zamierzam wykorzystać zwykłe energooszczędne żarówki led. I tu kolejne pytanie. Ile powinno ich być, ilu watowe oraz jaka powinna być ich barwa? Teraz wentylacja. Zamierzam wykorzystać zwykle wiatraki do komputera a jako filtr ten węglowy od okapu. W środku dodam jeszcze zwykly wiatrak mieszający. Czy to wystarczy? Na koniec dodam że w growboxie zamierzam hodować dwa krzaczki, zmieszczą się w takich wymiarach? Ilu litrowe powinny być doniczki? Pozdro i dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystkie kabelki zrobisz porządnie nie ma mowy o pożarze
O tych żarówkach nawet nie myśl to nie ma sensu. Jak już chcesz pójść budżetowo to kup jakieś COB led za 30zł (nie powinienem tego polecać bo większość growerów ma ciarki jak o tym słyszy ale ja tam kiedyś  na tym działałem i spisał się poprawnie jak za tę cenę)
Wiatraki powinny wystarczyć, ten filtr od okapów też spełnia swoją rolę ale radziłbym dać dwie warstwy i szczelnie to zmontować.
W 60x30 da radę dwa krzaczki, ale najlepsze efekty będą jak zastosujesz SCRoG
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...