Skocz do zawartości
Luigi

60x60x140 TS600 ile roślin?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! 

Podpinam też tutaj temat bo będę miał więcej pytań. Sporo się na tym forum dowiedziałem, ale mimo wszystko dopytać nie zaszkodzi.

1. Czy MH TS600 ogarnie box 60x60x140? Zdaje sobie sprawę że to totalne maksimum tej lampy jeśli chodzi o wymiar namiotu.

2. Nie planuje zawalać tego boxa nie wiadomo jakimi ilościami. Stąd pytanie: ile roślin tam zmieszczę? Na razie chce jechać automaty żeby się poduczyć. Doniczki mam 11l. Na tą lampę wyżej jak myślicie? Jeden automat, dwa? Więcej myślę że bez sensu. I oczywiście treningi, czy w przypadku automatow i małego boksa, to lst/scrog, tak żeby mi za wysokie nie urosły. 

3. Przyjąłem do serca naukę, żeby nawozić tylko w momencie braków. A co jeśli chodzi o takie dodatki poza trio podstawowym, typu Calmag,fishmix od biobizz, albo alga mix od biobizz. Mam jeszcze root juice od biobizz i mikoryze krakena (czerwoną). Trio akurat od Adv. Nutrients to ono na szczególne problemy. 

Na razie tyle, w razie czego będę pytał dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Luigi napisał:

3. Przyjąłem do serca naukę, żeby nawozić tylko w momencie braków. A co jeśli chodzi o takie dodatki poza trio podstawowym, typu Calmag,fishmix od biobizz, albo alga mix od biobizz. Mam jeszcze root juice od biobizz i mikoryze krakena (czerwoną). Trio akurat od Adv. Nutrients to ono na szczególne problemy. 

można dać z umiarem

22 minuty temu, Luigi napisał:

Czy MH TS600 ogarnie box 60x60x140? Zdaje sobie sprawę że to totalne maksimum tej lampy jeśli chodzi o wymiar namiotu.

zlecana powierzchnia 45x45cm 60x60 to taki max

 

24 minuty temu, Luigi napisał:

2. Nie planuje zawalać tego boxa nie wiadomo jakimi ilościami. Stąd pytanie: ile roślin tam zmieszczę?

4 max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym super, dzięki. Jednak wliczam też teren pod nawilżacz i możliwość pracy z nimi. Czy dwie na początek jako pierwsza uprawa w życiu będą dobre? I czy w ogóle w przypadku dwóch jakiś scrog jest sensowny? 

I update z kolejnym pytaniem:

4. Metoda kiełkowania 24 w wodzie, potem wacik. Co dalej? Bezpośrednio do 11stki docelowej czy jechać w małym kubeczku i potem przesadzić? Różne szkoły słyszałem. Jedna mówi, że żeby uniknąć stresu od razu do docelowej. Druga zaś, że jeśli rozwinie się system w mniejszym naczynku, to korzenie pójdą we wszystkie strony, a w przypadku bezpośredniego do docelowej ten korzeń poleci w dół i tam dopiero zacznie się rozrastać. Ile w tym prawdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Luigi napisał:

Czy dwie na początek jako pierwsza uprawa w życiu będą dobre?

będą

3 minuty temu, Luigi napisał:

I czy w ogóle w przypadku dwóch jakiś scrog jest sensowny? 

ja bym nie robił na dwóch 

i automaty nie są dobrym wyborem na start, zepsujesz coś i nie wydłużysz wege żeby odrobić straty, automat zakwitnie bez względu na długość naświetlania po ok 4 tygodniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Nasionka już jadą, same automaty niestety bądź stety. Traktuje to bardziej jak przygodę niż chęć jakiegoś niesamowitego spinania się nad tym. Chodzi o to czy się w tym odnajdę czy przy prostym automacie pogubie. Zatem na 2 rosliny LST wyłącznie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Luigi napisał:

@Szym @onyx

4. Metoda kiełkowania 24 w wodzie, potem wacik. Co dalej? Bezpośrednio do 11stki docelowej czy jechać w małym kubeczku i potem przesadzić? Różne szkoły słyszałem. Jedna mówi, że żeby uniknąć stresu od razu do docelowej. Druga zaś, że jeśli rozwinie się system w mniejszym naczynku, to korzenie pójdą we wszystkie strony, a w przypadku bezpośredniego do docelowej ten korzeń poleci w dół i tam dopiero zacznie się rozrastać. Ile w tym prawdy?

O to chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi ogólnie dużo ludzi jednak sadzi już w docelowej doniczki automatu ale jeżeli masz doświadczenie w przesadzaniu to śmiało możesz sadzić w kubeczkach lub w czym tam chcesz ale warunkiem jest nie uszkodzenie bryły korzeniowej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mały update. Kolejne pytanko mam do was pasjonaci.

5. Jak temperatura wpływa na kolejne fazy. Jak wiadomo jest teraz dosyć kiepsko jeśli chodzi o indoor, szczególnie w takim miejscu, gdzie ciężko mi zbić upał. Jakie są górne granice takiej temperatury w poszczególnych fazach, na razie przy automatach zostając. Jeśli chodzi o wilgotność to juz sobie sprawdziłem, że będzie do opanowania każda liczba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć cześć. Czekam wciąż na mojego Marsa i nasionka. Czytam i czytam, chłonę wiedzę ile się da. Chciałbym jak najbardziej korzystnie zająć się tym tematem, więc ciągle tylko wyszukuje nowe pomoce.

6. Powiedzcie mi czy warto zdecydować się na booster BIG BUD od Adv. nutr.? Albo Heaven od Biobizz? Ktoś testował? Robi to robotę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno:

7. Czy ktoś kiedyś używał tabletek CO2? Zamiast baga, podobno to zamiennik dobry do rozcieńczania wodą. Ale totalnie pierwszy raz się z tym spotykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Luigi napisał:

Powiedzcie mi czy warto zdecydować się na booster BIG BUD od Adv. nutr.? Albo Heaven od Biobizz? Ktoś testował? Robi to robotę?

BIG BUD jest spoko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne przemyślenia i kolejne pytanie.

8. Co polecacie za ziemię jeśli chodzi o maluchy? Spotkałem się z sytuacją, gdzie nasionka prosto w bezpośredniej Cannie Profess. nie poradziły sobie za dobrze (ziemia za mocna, popalila je). Podobno dobrze jest już rozwiniętą roślinę przełożyć do tej mocniejszej ziemi. Sam mam teraz Light Mix od Biobizz i nie wiem czy od razu startować z tą ziemią czy coś pokombinować w tych pierwszych dniach rozwoju? Planuje najpierw w mniejszych, a potem przesadzić do końcowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9. A wentylacja? Mam dwa mieszaki, ze względu na temperaturę, bo już robiłem testy. Do tego filtr węglowy połączony kanałem z wylotowym który jest na zewnątrz. Nie mam wlotu, ale jest w boxie wlot pasywny (jeśli dobrze rozumiem to to okienko z siateczką). Wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...