Skocz do zawartości
sxxchu

Zmiana TS600/1000

Rekomendowane odpowiedzi

Siemaneczko mam boxa 50x50x120 HPS 250w do tego wyciag 318m2/H i oczywiscie wiatrak do mieszania ale niestety temperatura nie ta. Wacham sie miedzy TS1000 a TS600 szukam kogos kto pomoze czy to mi ten box sie grzal nie bedzie bo jestem bardziej na tego TS1000 nastawiony bo jednak ma regulacje. Poczatkujacy zielarz czy bardziej radzicie kupic box wiekszego i tego TS1000 tylko wtedy pewnie wyciag znow drugi lepszy kupic, tak oglolnie mam boxa w domu wiec calkiem spora temperatura pokojowa. Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sxxchu Ogólnie zależy ile chcesz na to wydać. Jakiś czas temu stawałem przed tym samym dylematem. Nie chciałem kupować drogiej lampy bo nie wiedziałem czy się nie rozmysle. Ogólnie wyciągu nie musisz lepszego taki w zupełności wystarczy nawet do nieco większego boxa więc tą kwestię mamy już za sobą.

Odnośnie lampy to taniej będzie na początek kupić ts600 i do tego możesz kupić potencjometr jeśli zależy ci na regulacji.(na allegro pewnie 20zl kosztuje)

Sam korzystam z ts600 i zapewniam że na twoją powierzchnię wystarczy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, spoja napisał:

@sxxchu Ogólnie zależy ile chcesz na to wydać. Jakiś czas temu stawałem przed tym samym dylematem. Nie chciałem kupować drogiej lampy bo nie wiedziałem czy się nie rozmysle. Ogólnie wyciągu nie musisz lepszego taki w zupełności wystarczy nawet do nieco większego boxa więc tą kwestię mamy już za sobą.

Odnośnie lampy to taniej będzie na początek kupić ts600 i do tego możesz kupić potencjometr jeśli zależy ci na regulacji.(na allegro pewnie 20zl kosztuje)

Sam korzystam z ts600 i zapewniam że na twoją powierzchnię wystarczy. 

 

sklonny jestes podeslac jakas fotke bo naprawde jakos bardziej przemawiaja mi ludzie co widac ze maja pojecie tego ts1000 zamiast ts600

no i jaki box masz pytanie numer 1

 

 

Edytowane przez sxxchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sxxchu faktycznie to ts1000 ma większą moc więc plon jest nieco większy. Ale tak jak mówię kwestia czy chcesz dołożyć te parę stówek więcej. 

Boxa mam 40x40 fotkę zaraz podeślę 

IMG_20210712_224734.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, spoja napisał:

@sxxchu faktycznie to ts1000 ma większą moc więc plon jest nieco większy. Ale tak jak mówię kwestia czy chcesz dołożyć te parę stówek więcej. 

Boxa mam 40x40 fotkę zaraz podeślę 

kwestia nie jest 250zl bo na allegro 750 chyba ts1000 a 500 ts600 wiec wiesz te strony za dlugo trwa a jak chuj mi przysle cos nie tak to mu to odesle wiec tak rozwazam ale mowisz tez troche madrze  bo regulacja 20zl allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, spoja napisał:

@sxxchu faktycznie to ts1000 ma większą moc więc plon jest nieco większy. Ale tak jak mówię kwestia czy chcesz dołożyć te parę stówek więcej. 

Boxa mam 40x40 fotkę zaraz podeślę 

IMG_20210712_224734.jpg

bez wyciagu widze i jaka temperatura ?

1 minutę temu, spoja napisał:

@sxxchu nie zamawiaj z allegro. Na marshydro wyjdzie ci znacznie taniej.

no ale ten czas wysylski a moje panie musze miec swiatlo ehh no ale jednak ze strony to ze strony odrazu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sxxchu mam wyciąg tylko nie uchwyciłem na zdjęciu. Jak w pokoju jest około 25°C to w boxie też temperatura oscyluje koło tego.

Ale jeśli byłeś przygotowany na koszt 750zl z allegro to na marshydro masz tą lampę za 640zl około więc myślę że wybór jest prosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, spoja napisał:

@sxxchu mam wyciąg tylko nie uchwyciłem na zdjęciu. Jak w pokoju jest około 25°C to w boxie też temperatura oscyluje koło tego.

Ale jeśli byłeś przygotowany na koszt 750zl z allegro to na marshydro masz tą lampę za 640zl około więc myślę że wybór jest prosty

no ja mam okolo 30

no teraz jest promocja na mars hydro ts600 i box 60x60x120 za 143e wiec chyba wybor jednak masz racje prosty

Edytowane przez sxxchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spoja no ja mam identyczny set up I na początku było lajtowo ale kiedy roślina wypełniła w pełni boxa to mam stałe problemy z temperaturą ale tez mam słabszy wyciągający bo 105m3/h 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx W sumie ja w tym boxie jeszcze nie miałem takiej pełnej roślinki tylko SoG (wszystkie po około 20cm) więc może dlatego nie było problemów z temperaturą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Już jest flo więc ryzykowne ale polecam zrobić defoliacje. Mam zamiar robić scrog więc o wysokość się nie martwię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx defoliacja. 

Zrób supercroping, teraz mi się przypomniało że miałem podobną sytuację. Jest jeszcze we wczesnym flo więc nawet na dobre wyjdzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...