Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 🙂

Obecnie moim problemem jest zbyt wysoka wilgotność w boxie. Wiem, że temat nie raz był tyle, że nie miałem tego problemu i pojawił się dwa dni temu wlasnie zaczyna się 5 tydzień jak moje cuda żyją

Box o wymiarach 60x60x160, lampa LED COB FireSun 150w, dwa wentylatory mieszające po 15w i wentylator wyprowadzający Axial- Flo 150. 

I tu brzmi moje pytanie co zrobić żeby ta wilgotność obniżyć ? Moim zdaniem 3 roślinki w taki box to za mało miejsca i duchota się może robi? Wentylator wyprowadzający podłączyłem nie na bocznej ścianie tylko u góry i wyprowadza o 50% jak nie więcej powietrza jak wcześniej...wcześniej była ta rura wyprowadzająca do tego i to nie szło tak fajnie. Zanim się wykluły miały od 60 do 70% RH i przez prawie 5 tyg cały czas była 45/50 %

Od wczoraj wskoczyło na 70% i nie spada mimo poprawy z wentylatorami...niby nie powinna być tak wysoka ale póki co rośliny mają się dobrze. 

Dodam że rządne kostki do pochłaniania ani kramzyt wysypany u roślinek nic nie daly

Zastanawiałem się na dwiekssym wentylatorem wyciągającym ? Bo jak dodam filtr węglowy to będzie na pewno słabiej chodził. Boża mam na balkonie, ale nie stoi na dworze. To zabudowany balkon

Temperatura bez lampy 24/25 z włączoną lampa do 27 stopni maks i wilgotność 50% ale aktualnie 70% 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20210709_094723.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@GeesProject na razie ma dobra wilgotność, a potem mocniejsze wentyle trzeba by było mieszak i wyciąg, liście większe uwalić też może wilgotność się obniżyć 

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Szym Część

Właśnie chodzi o to,że już fryzjera im delikatnego robiłem że 2 razy i na dole mają przewiew. 

Skoro chodzi tylko o wentylację to prosiłbym o jakieś przykłady

Boś przypominam 60 na 60 i 160 wysoki

 Myślałem żeby kupić osuszacz powietrza taki mały i wąski one pracują w pomieszczeniach do 40m2

Jakąś delikatna pracę ustawić i nad roślinkami do ustawić ???

Jeden mieszający obniżyłem i ładuje po łodygach, a drugi u góry i ładnie buja wszystkimi,a wyciągający mimo małych rozmiarów, po zamieszczeniu go bezpośrednio do sufitu boxa wywala dość mocno powietrze na zewnątrz

Trochę chujowe warunki pogodowe

21 stopni na dworze , wilgotność 95%

Deszczowo, burzowo

Edytowane przez GeesProject

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, GeesProject napisał:

Myślałem żeby kupić osuszacz powietrza taki mały i wąski one pracują w pomieszczeniach do 40m2

można by było

 

Godzinę temu, GeesProject napisał:

Skoro chodzi tylko o wentylację to prosiłbym o jakieś przykłady

jaki masz wyciąg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Szym BlackOrchid Axial- - flo 100 turbo 135m3/h średnica 100mm Boxa az wsysa do środka lekko 😁 póki co jadę bez filtra dlatego jak jest teraz problem to jak założę filtr to pewnie wydajność spadnie

Zastanawiałem się nad wentylatorem kanałowym tak do 250zl mogę przeznaczyć no i nie wiem czy ten filtr ok

Filtr węglowy jaki posiadam to ECO Mini 160-240 m3/h, fi100mm

 

Edytowane przez GeesProject

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Jest taka możliwość, ale w domu wilgotność jest o 2% mniejsza niż na balkonie więc nie wiem czy to coś da, ale w zasadzie warto spróbować 

No a co do tej wentylacji nadal mi nic nie napisałeś

Mam budżet oczywiście bez przesady, ale chce zainwestować w ta wentylację tym bardziej,że mówisz że za słaby, ale nic nie napisałeś konkretnego 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GeesProject bo ci nie dam gwarancji że pomoże jak masz otoczenie wilgotne, to osuszacz powietrza można by było zastosować ale to też nie wiadomo czy zda egzamin, mieszak drugi dać, wentylacje najlepiej z regulacją mocy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym To ja jutro po prostu wsadzę go do pokoju i zobaczę jak jest...już właśnie przeszły te deszcze i robi się parowa więc znowu RH spada, ale i tak muszę coś zrobić.

Więc na pewno postawie na wentylator kanałowy 150w 

A wiatraczki mieszające są dwa zamontowane

Jeden na łodygi powiewa a drugi od góry i buja ładnie 

Lampa ustawiona tak jakoś maks 40 cm nad szczytami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...