Skocz do zawartości
rysiekochucki

Co to za zaraza?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam w boxie 47 dniową roslinke, która wczesniej byla w szklarni i jest dosc zaniedbana, raczej spisana na straty. Ale widzę u niej białe kropki na wielu lisciach, szczególnie dolnych. 

Boje sie, zeby to cos nie przeszlo na inne, póki co zdrowe roslinki. 

Obejrzalem te listki od spodu i tam jest czysto. 

 

IMG_20210707_095942.jpg

IMG_20210707_100235.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@rysiekochucki rośliny miałeś w szklarni, sprawdź dokładnie liście, szczególnie dolne piętra, może być to jakiś szkodnik np. wciornastek

Edytowane przez point.99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem czy to wciornastek bo mniejszy niz milimetr i ciezko temu zrobic zdjecie. Wyglada okragły z malymi nogami. Wywaliłem tą roslinke z boxa bo mi franca  zarobaczy resztę uprawy. 

Chyba kupie Spruzit bo to juz pewnie przelazło wszędzie. 

 

Edit: to chyba są przędziorki 

 

IMG_20210707_135605.jpg

IMG_20210707_135112.jpg

IMG_20210707_133657.jpg

Edytowane przez rysiekochucki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@rysiekochucki słabo widać ale mogą być to przędziorki, sprawdź pozostałe rośliny, a na tej którą usunąłeś z boxa sprawdź czy nie ma na niej delikatnej pajęczyny. powiedz od kiedy tak się dzieje z tą rośliną?

do zwalczania ich możesz kupić Neem Oil, Rock Effect czy Neudosan

można też kupić phytoseilus persimilis są to drapieżne roztocza żywią się przędziorkami.

 

Edytowane przez point.99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@point.99 szukam od spodu lisci ale pajeczynki nie widzę. Jakos tydzień temu zauważyłem te biale kropki i dzisiaj było juz ich dużo więcej. 

Zakupiłem takie coś zanim zobaczyłem Twoją odpowiedź: https://sioubiz.pl/pl/p/Neudorff-Spruzit-owadobojczy/747

Załatwia miedzy innymi przędziorki i wciornastek. Spryskam tym roślinki może podziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@rysiekochucki ten preparat jest bardzo podobny do neudosan, jeszcze nie ma tragedii u ciebie więc powinien sobie poradzić. obserwuj pozostałe rośliny. zrób fotorelacje i wrzucaj zdjęcia to będziemy obserwować. na forum jest sporo osób i zawsze ktoś coś doradzi.

a tak na marginesie to ciekawy masz nick. fan?

Edytowane przez point.99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, point.99 napisał:

ciekawy masz nick. fan?

 @point.99 Uwielbiam te nasze starocie 🙂

Myślałem o fotorelacji ale jak widzę te profeski to sie troche cykałem. Ale pewnie zrobie co mi tam, więcej się nauczę. 

Dzięki za szybką pomoc! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rysiekochucki  rycha lubie i bardzo dobrze znam jego muzyke, ale nie te ostatnie 2 albumy, musi przyjść po prostu czas na to. możesz coś wrzucić na temat zainteresowania, muzyka, jestem ciekawy co wybierzesz.

Załóż fotorelacje i nie myśl o takich głupotach, czy tu są profesjonaliści czy nie, jest tutaj dużo początkujących, ja też jestem początkujący.

Nie ma za co. Cieszę się że mogłem pomóc. Teraz trzeba czekać aż przyjdzie Ci preparat, i czy podobne problemy nie pojawią się na pozostałych roślinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...