Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono forumowiczów. Roślina ma 4tygodnie. Od kilku dni gdy wracam z pracy, widzę ze liście bardzo opadają. Rano wszystko wyglada ok. Dodam ze gaszę światło o 17 i zapalam o 21. Jaka może być przyczyna czegoś takiego?

B74F1970-7EB9-465A-A514-D3B62FA023CD.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem podsuszyć i nie pomogło, po podlaniu bez zmian. Rano jest ok, w ciągu dnia nie wiem, przed zgaszeniem zauważam ze są opadnięte. Czy może mieć to związek ze światłem? MH ts1000 50% mocy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ginekolog

Ciezko bedzie zdiagnozować poprawnie z jednej fotki i ogolnie mało informacji podales.

Podnieś donice i ... Jak bedzie lekka to trzeba podlac. Poczytaj o metodzie wazenia donicy.

Jak sa przelane i podlejesz to bedzie jeszcze gorzej.

Jak przesuszone i nie podlejesz to po prostu bardziej liscie opadną i czas podlać..

 

Moze podaj jaki masz tam klimat i ile wody co jaki czas lejesz jakie ph. Bo narazie tylko wiadomo ze swiatlo maja od 21 do 17. Co za pestki ?

Co do leda nie znam sie na LED ale spróbuj może dać ciut wiecej %

 

W tej loterii przy tylu niewiadomych stawiam chyba na przelanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan na dziś rano na zdjęciu. Temp 22c wilg 65%. Ogólnie jakieś 5 dni temu się to zaczęło to podlałem ponad litr bo ziemia była sucha i doniczka lekka. Dużo wody wyleciało dołem doniczki. Następnego dnia znowu to samo ziemia sucha, doniczka lekka, wiec podlalem znowu ponad litr tym razem z biobizz bloom. Ziemia ładnie wszystko wchłonęła, prawie nic nie wyleciało i doniczka stała się dosyć ciężka. Od tego czasu nie podlewam (było to w poniedziałek wieczorem). Dzisiaj rano ziemia nadal delikatnie wilgotna i doniczka jeszcze nie jest lekka wiec poczekam do wieczora i dopiero podleje. Niezależnie od tego co robiłem to rano zawsze liście wyglądały ok. Wczoraj przeniosłem wiatrak mieszający na dół obok wlotu powietrza, może była słaba wentylacja? Lampa jest jakieś 40-50cm od szczytów, dzisiaj zmierzę dokładnie ale i tak nie pójdzie już wyżej. Boje się przypalić dziewczyny, wypowiedzcie się proszę jeszcze w tym temacie. 
Piona, miłego czwartku!

 

EBC8702D-1B7C-4CC3-953B-55E6174A2E25.jpeg

84B92FB2-F044-4440-B910-91D020E5FB95.jpeg

21EEB4C0-656F-4BA2-A26C-3F54B6AF95F6.jpeg

Pestka automat, nie wiem jaki. 

Edytowane przez Ujarany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, Tester said:

przystopuj z nawozami na jakiś czas, więc co wychodzi że przesuszasz za bardzo

Przed zgaszeniem dzisiaj było tak jak rano, ale już sucho i doniczka lekka. Podlałem dlatego litr  z biobloomem. Wcześniej dawałem jej bardzo mało nawozów, jedynie biogrow kilka razy na wege i teraz drugi raz blooma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Ujarany napisał:

Przed zgaszeniem dzisiaj było tak jak rano, ale już sucho i doniczka lekka. Podlałem dlatego litr  z biobloomem.

nawozów to jej nie trzeba, to za mało lejesz wody, ale jak nie słuchasz co kto pisze to widocznie lubisz jak jest w takim stanie 

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...