Skocz do zawartości
rysiekochucki

Pytanie o growbox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po przeprawie ze ślimakami postanowiłem kupić growboxa. Chcę uprawiać max 4 roslinki, tylko automaty. Znalazłem w sieci cos takiego: https://www.progrower.eu/pl/growbox-zestaw-do-uprawy/1506-zestaw-do-uprawy-growbox-hb-60x60x120cm-phytoled-gx200-5960858147447.html

Jeśli chodzi o ten sprzęt to jestem kompletnie zielony i proszę o jakaś porade. Czy ten box jest ok? Czy w domu nie będzie zapachu? Czy moze powinienem kupić cos innego. Nie chcę wydawać wiecej niz 2500zl.

Uprzejmie dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

skompletuj po prostu boxa z wentylacja tego co chcesz 60x60x120 

nastepnie dokup tylko marsa ts1000 i wyjdzie ci i tak taniej i produktywniej i miodzio ❤️ 

ewentualnie ts600, ale to już ktoś się wypowie kto uprawiał na 60x60 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MałyTopek napisał:

skompletuj po prostu boxa z wentylacja tego co chcesz 60x60x120 

nastepnie dokup tylko marsa ts1000 i wyjdzie ci i tak taniej i produktywniej i miodzio ❤️ 

ewentualnie ts600, ale to już ktoś się wypowie kto uprawiał na 60x60 

Dzieki. Czy 60x60 wystarczy na 4 automaty? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@rysiekochucki ja na 50x50 robie 3  i raczej bedzie ok. To raczej ci starczy miejsca na jakies 4 kwadratowe po 6-9L i dobre lst 

Ale też powoli sądzę lepiej robić 2 półautomaty/sezony porządnie i ściągniesz dużo więcej niż z 4 automatów. Ale każdy robi pod siebie. Z fartem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MałyTopek napisał:

@rysiekochucki ja na 50x50 robie 3  i raczej bedzie ok. To raczej ci starczy miejsca na jakies 4 kwadratowe po 6-9L i dobre lst 

Ale też powoli sądzę lepiej robić 2 półautomaty/sezony porządnie i ściągniesz dużo więcej niż z 4 automatów. Ale każdy robi pod siebie. Z fartem 

Zależy mi na tym żeby box był w miarę niski. 200cm odpada a ten 120 byłby fajnie schowany. 

Problem mam właśnie w tym, że nie wiem jakie komponenty dobrać. Wiadomo, ze moge kupic a pozniej dopiero nauczę sie na błędach, ze mam za mocną/słabą lampe czy słabą wentylacje. 

Co to jest lst? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

@rysiekochucki po prostu naginasz rosline drutem do ziemi aby glowny szczyt pyl na dlugosc doniczki a odrosty rosly razem ze szczytem rownomiernie. Takie mniej więcej drzewko bonsai .  Bo jak zostawisz rosline w pozycji prostej to ci w zaleznosci od odmiany moze ci wyjebac na 0.60cm albo 1.2m, a pamietaj 120cm boxa to i tak lampa ci wisi to zalozmy max wysokosc 80+-cm

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, MałyTopek napisał:

@rysiekochucki po prostu naginasz rosline drutem do ziemi aby glowny szczyt byl na dlugosc doniczki a odrosty rosly razem ze szczytem rownomiernie. Takie mniej więcej drzewko bonsai .  Bo jak zostawisz rosline w pozycji prostej to ci w zaleznosci od odmiany moze ci wyjebac na 0.60cm albo 1.2m, a pamietaj 120cm boxa to i tak lampa ci wisi to zalozmy max wysokosc 80+-cm

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...