Skocz do zawartości
Tadziqq

Suszenie curring i przechowywanie w warunkach outdoor

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, są jakieś sposoby na dobre wysuszenie ziółka w całkowicie outdoorowych warunkach, przeprowadzić curring i przechowywać to zioło *na zewnątrz? Co do suszenie osobiście jestem dość przychylny metodzie suszenia w kartonowych torbach, są jakieś inne sposoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tadziqq na oucie można wysuszyć jednak zależy kiedy będzie suszenie, pod koniec outa może nie być to możliwe, ja suszyłem zawsze w papierowych torbach robionych z ręcznikóe papierowych i na słońce wystawiałem, raz nawet zbudowałem suszarnie w lesie z piecykiem gazowym włączony całą noc przebywając w niej ale i tak nie dosuszyłem musiałem na chacie dosuszać bo na dworze niska temperatura już była i wilgotno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Tak właśnie planowałem suszyć w papierowych torbach, będę suszył w wrześniu więc myślę że da radę, a da radę jakoś curringować tam zioło i przechowywać później?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tadziqq napisał:

a da radę jakoś curringować tam zioło i przechowywać później?

water curring ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym @Szymczemu? W wrześniu pewnie będzie bardzo ciepło, a metoda w torbach papierowych suszy się właśnie na out, bynajmniej tak wyczytałem

@Szym z resztą jak małe szanse powodzenia jak mówisz że sam suszyłes w ten sposób, ewentualnie w nocy będę mógł pochować te torby do jakiegoś pomieszczenia gdzie nie będzie tyle wilgoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tadziqq chodzi mi o to że chcesz robić curringi nie wiadomo co na oucie, a dobrze będzie jak wysuszysz zioło, to już będzie sukces, bo suszenie na oucie bywa uciążliwe, może się deszcz pojawić, plecha, wrzesień różny bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Szym napisał:

@Tadziqq no zapakować szczelnie do jakiegoś pojemnika, tylko muszą topy być susze żeby plechy nie złapać

I mogę wtedy bez problemu to wszystko zakopać i jak będzie dobrze wysuszone to nic się nie powinno stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, Tadziqq napisał:

I mogę wtedy bez problemu to wszystko zakopać i jak będzie dobrze wysuszone to nic się nie powinno stać?

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...