Skocz do zawartości
Dino

Lampa z Ali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Właśnie wrzuciłem swoje pierwsze w życiu pestki na waciki.Teraz myślę jaką lampę wybrać do szafy.Na Ali widzę że jest duży wybór z takim fioletowym światłem.Szafa ma 0,5m szerokość i z 1m długość.Mam w planie 2 roślinki.Ktoś coś poleci z Aliexpress?.Pozdrawiam🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Dino ostatnio widziałem że na Ali dodali lampy z Mars Hydro. Są w bardzo dobrych cenach a jakość tych lamp jest na prawdę spoko. Nie szukaj żadnych fioletów tylko wybierz coś z tego co napisałem w zależności od powierzchni jaka masz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja widziałem że te lampy tam po kilka tysięcy kosztują...aż tak to mnie nie poniosło

@Seba na oryginalnej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Dino sprawdź ceny na Ali tych lamp co pisałem. Znalazłem Ci po prostu alternatywę na zakup z Ali która będzie milion razy lepsza od fioletowych lamp o których pisałeś. Popatrz opinie ludzi na tych lampach, więc chyba jest ok i w paru 100 się wyrobisz. Tylko weź sobie o 1 mocniejszą niż trzeba na Twoja powierzchnię bo Chinole mogą zawyżać wartości ledów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Dino musisz brac pod uwagę ze masz box prostokąt ciezko oświetlić 1x0.5 to masz 0.5m2 2 rośliny szkoda miejsca i prądu na jedna musisz mieć 30x30 wiec albo większa uprawa albo mniejszy box jaka masz wysokość tego boxa ?

@Seba jedna będzie mało to prostokąt lepiej jakby miał np 2 marsy ts600 albo jakiś prostokątny panel bo siw okaże ze nie ma pokrycia na flow i lipa 

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Annigmato a tu z kolei producent podaje 45cm od szczytu ale ale to się tyczy pełnej mocy jak lecisz np na 75% to obniżasz kwestia tego jak ustawisz moc. Ja lecę na 75% bo przy 100 robi się za ciepło w boxie a i tak planty zdrowo rosną wręcz nadmiar światła mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba wiem rozumiem tylko jak masz pole manewru to jest Ok gorzej jest jak box ma 100 (w moim przypadku) doniczka z 20-25 plus krzak to musiał by mieć max 30 cm przy 75% mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...