Skocz do zawartości
onyx

Za wysokie pH w kranie oraz sok z cytryny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Tak zabieg jest bezpieczny, dodatkowo zrób mały test... jeśli wyrównasz poziom pH do pożądanego, odswaw roztwór na godzine i zmierz pH po tym czasie, jescze odlał bym troche do szklaneczki i sprawdził czy trzyma takie pH na następny dzień. Wiadomo jak wlejesz do gleby to tam już inne historie się dzieją. Kiedyś czytałem że sok z cytryny i ocet dosyć którko trzymają pożadane pH w glebie. Szybko pożywka przyjmnie pH takie jakie ma gleba.

 

Pozdrowik

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22/04/2021 o 12:55, niewiemalesiewypowiem napisał:

Tak zabieg jest bezpieczny, dodatkowo zrób mały test... jeśli wyrównasz poziom pH do pożądanego, odswaw roztwór na godzine i zmierz pH po tym czasie, jescze odlał bym troche do szklaneczki i sprawdził czy trzyma takie pH na następny dzień. Wiadomo jak wlejesz do gleby to tam już inne historie się dzieją. Kiedyś czytałem że sok z cytryny i ocet dosyć którko trzymają pożadane pH w glebie. Szybko pożywka przyjmnie pH takie jakie ma gleba.

 

Pozdrowik

Jeszcze raz jak moglbys, to wytlumaczyc, bo mam problemy z tym ph. Woda zakwaszona octem, cytryna, czy nawet preparatmi ph- po 24h wraca do swojego ph (u mnie 8). Wiec staram sie zakwasic wode do prawidlowego ph 6-6.5 i podlewam nia od razu rosliny. Czy tak zakwaszona woda przyjmie mi ph ziemi, czy uda mi sie w ten sposob obnizyc ph ziemi? Bo skopalem ph ziemi, podlewajac ja woda ph8, aktualnie mam ph ziemi 7-7.5 (sprawdzane plynem helliga)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, onyx napisał:

@dantes205 ph- z firmy plagrom utrzymuje wyrównaną wartość na dłuższy czas, to udało mi się ustalić z poleceń ludzi 

Tych plagron ph minus są 3: niebieski, fioletowy i lemon kick (ten chyba do hydroponiki), który ty masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...