Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
1 godzinę temu, piotet napisał:

czy wszystko ok, i czy czegoś jej brakuje?

 

 

Na pierwszy rzut oka jest ok. Mały niepokój budzą krawędzie liści -delikatnie uniesone do góry, oraz z drugiej fotografii te dziurki. Jaką masz temperature? Daj znać jakie panują warunki, co lałeś ostatnio i w jakich ilosciach , jakie masz podłoże. Jeśli te "dziurki" nie powstały przez wypalenie światłem podczas oprysku, to może oznaczać początek problemów z Ca, obserwuj ten liść i całą rośline czy problem się pogłębia. Obecnie wygląda zdrowo, na tym etapie większość krzaków wygląda dobrze- mając nawet delikatne niedobory, częstotego tego nie pokazują.... problemy pokaża się za 2-3 tyg - a to już będzie troche za póżo i często ratowanie poblokowanej rośliny kończy się jescze gorzej. Ogólnie ciężko jest doradzić nie znając warunków jakie panują.

ps. Sprawdź czy nie masz żadnego robacwta.

Pozdrowik

 

Edytowane przez Gość
zaćmienie mózgowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niewiemalesiewypowiem warunki ma trochę spartańskie, lampa 400 w hps w pomieszczeniu nie znam wymiarów ale odgrodziłem sobie kawałek folią, ostatnio przez tydzień lana sama woda przez nadmiar azotu, wcześniej lany biohumus, ziemia uniwersalna kwiatowa substral, miałem jakieś robaczki ale po spsikaniu wywarem z czosnku wyleciały z rośliny 2 jakieś muszki to je zabiłem i już żadne pajęczynki się nie pojawiają raczej od tego robactwa te dziurki i trochę ją popaliłem biohumusem.I nadal aktualne pytanie czy mogę podlać gnojówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, piotet napisał:

I nadal aktualne pytanie czy mogę podlać gnojówką.

nie

5 minut temu, piotet napisał:

jeszcze są takie kropki jest ich dużo i są małe, co mogą oznaczać?

nie widać zbytnio ale pisałeś że miałeś jakieś robaczki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym miałem, ale było widać takie plamki pod liśćmi i na liściach, a na tym liściu widać plamki tylko na liściu pod już nie. Może przewrażliwiony jestem i one już były a ja się dopiero teraz im przyjrzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wspominałem ostatnio o możliwym problemie z Ca. Nadal to podtrzymuje, poogladaj w internecie zdjęcia roślin z tym deficytem, poczytaj i dopasuj czy to może być to.

I mi to wygląda na trochę więcej niż jeden problem, jeśli nie zgadniesz co im dolega to z dnia na dzień będą wyglądały coraz gorzej.  Sfotografuj całą roślinę, z bliska z różnych stron i inne liście.

Gdybym coś takiego zobaczył, to pierwsze co bym zrobił to delikatny oprysk cal-mag.

 

Pozdrowik

Edytowane przez Gość
ortograficzna szmata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie szalej z nawozami. Delikatnie popalone końcówki i poza 1 zdjęciem wydaje mi się że za dużo azotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba jak około 5 dni temu zapytałem to też mówili że za dużo azotu , już nie leje azotu, teraz nalałem po ponad 2 tygodniach samej wody wymieszaną gnojówkę z bananów 1 : 1 z wodą. Z powodu tego azotu robić flusha czy obejdzie się bez? Na nowych liściach nie widać oznak nadmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@piotet zostaw jak jest ale narazie nie lej już nic i obserwuj roślinę jak zacznie być delikatnie widać jakieś zmiany to wtedy wstaw zdjęcia i pomyślimy czy i co dolac 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem że liście wiatrakowe zaczęły mocno usychać, ale nie wszystkie te z niższych partii rośliny. Ponadto liście oklapły tak jak bym przelał roślinę. Pytanie brzmi czy nic nie grozi roślince.

Ps. oderwałem uschnięte liście 

20210505_120503.jpg

20210505_120357.jpg

20210505_120343.jpg

20210505_120350.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...