Skocz do zawartości
Krzysztof_Krzys

Ec, Dolmit a Celmag Canna.

Rekomendowane odpowiedzi

Hi. 

Mam 3 pytania. Pierwsze to EC. Czy ta rozpiska ec w głębie  jest prawidłowa będę wdzięczny za korektę. 

*Pierwszy etap rośliny 1.0/1.2

Faza wzrostu do 1.7

Faza kwitnięcia 2.0/2.2 

*Drugie pytanie to czy Dolmit to to samo co Celmag od canny? 

*I ostatnie jeżeli mam za wysokie ec to mogę zmniejszyć je po przed dodanie smej wody? Tylko wtedy jeżeli woda jest z witaminami to zmaleje mi ich ilość która podaje dziewczyna.. więc w jaki inny sposób można? Filtry, mineralizacja wody, odworcona osmoza? - Dziękuję za pomoc może są na to łatwe sposoby? 

Jeżeli ec jest za małe podnieść je samym celmag wystarczy? czy w jakiś inny sposób? 

Po daniu supli i po wyregulowaniu ph na samym końcu sprawdzić ec w tej kolejności? Ponieważ - ph też zmienia ec? 

V. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Krzysztof_Krzys napisał:

Mam 3 pytania. Pierwsze to EC. Czy ta rozpiska ec w głębie  jest prawidłowa będę wdzięczny za korektę. 

*Pierwszy etap rośliny 1.0/1.2

Faza wzrostu do 1.7

Faza kwitnięcia 2.0/2.2 

wydaje się tak, jednak przy uprawie w glebie zawsze się na wyczucie dawkowało nawozy i było dobrze no i reagowało widząc stan liści czy trzeba dodać nawóz 

 

20 godzin temu, Krzysztof_Krzys napisał:

Drugie pytanie to czy Dolmit to to samo co Celmag od canny? 

dolomit to wapń  i magnez calmag od canny to też wapń i magnez tylko w płynie 

20 godzin temu, Krzysztof_Krzys napisał:

*I ostatnie jeżeli mam za wysokie ec to mogę zmniejszyć je po przed dodanie smej wody? Tylko wtedy jeżeli woda jest z witaminami to zmaleje mi ich ilość która podaje dziewczyna.. więc w jaki inny sposób można? Filtry, mineralizacja wody, odworcona osmoza? - Dziękuję za pomoc może są na to łatwe sposoby? 

tak możesz dodać samą wodę, to co że zmaleje jak chcesz zmniejszyć to zmaleje 

 

20 godzin temu, Krzysztof_Krzys napisał:

Ponieważ - ph też zmienia ec? 

tak

 

 stary gleba to prosta uprawa wystarczy nie przesadzać z nawozami i wszystko będzie dobrze rosło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym

*Jeżeli ec jest za małe podnieść je samym celmag wystarczy? czy w jakiś inny sposób? 

*Zmaleje ilość witamin po dodaniu większej ilości wody a jakiś inny sposób na zmniejszenie ec? 

Dzięki za odp 🙂

Prosta nie prosta chce mieć dopięte na ostatni guzik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krzysztof_Krzys napisał:

Jeżeli ec jest za małe podnieść je samym celmag wystarczy? czy w jakiś inny sposób? 

zależy co roślina będzie potrzebować

3 godziny temu, Krzysztof_Krzys napisał:

Zmaleje ilość witamin po dodaniu większej ilości wody a jakiś inny sposób na zmniejszenie ec? 

a po co ci inny sposób 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...