Skocz do zawartości
Obija

żółte liście

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć od paru dni pojawiają się u mnie żółte. Nie wiem tylko dla czego. Ktoś coś w temacie jakiś pomysł .  

20210413_103336.jpg

Screenshot_20210413-103420_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Obija Lałeś im jakieś nawozy, jakie jest ph ziemi, i jaka to jest ziemia, w jakiej rosną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Obija Ile rośliny obecnie mają i co im wcześniej lałeś, jak chodzi o nawozy ? Nie jesteś w stanie sprawdzić ph w ziemi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Obija Ale ile czego konkretnie lałeś ostatnio z tych nawozów, jakie masz ? Tak wstępnie nie znając ph ziemi to mógłbym powiedzieć, że roślina kwitnie i wysysa z dolnych liści wiatrakowych substancje potrzebne jej na kwitnieniu. Możesz jej dać nawozu na kwitnienie, ale w nie dużej dawce, np. tego bloom. Jednak wcześniej bym sprawdził ph ziemi, za nim bym coś do ziemi lał.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie dawałem 4 mil na 1 każdego z nich. I chce dodać big bum powinien dojść jutro podlewać będę w czwartek. Jutro kupie miernik ph gleby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

Masz na zdjęciu 3 nawozy.

1. Micro NPK 2-0-0

2. Grow NPK 1-0-4.

3. Bloom NPK 1-3-4.

Który z nich lałeś do tej pory 4m l na roślinę i ile to wyszło na 1 litr wody ? No i który z nich zamierzasz dać : 1, 2, 3 ? Czy, jakiś inny, jakiego nie ma na zdjęciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1 zdjęciu widać popalone końcówki za dużo nawozów kolego, zawsze dawaj mniej niż na pudełku napisane najlepiej tez nie dawać dopoki nie będzie żadnych śladów niedobórow 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie dawałem 4 mil na 1 każdego z nich jedno podlewanie woda następne z nawozem. I chce dodać big bum powinien dojść jutro podlewać będę w czwartek. DZIS kupie miernik ph gleby. ROZUMIEM ze za dużo .hmm Pytanie co teraz bede teraz podlewał sama woda .Pozbyć się tych żółtych liści?   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...