Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to będzie mój pierwszy box(mały). Z racji tego ze będzie w mieszkani zdecydowałem się na szafkę kuchenna o wymiarach 30x45x82

(https://allegro.pl/oferta/szafka-kuchenna-do-zestawu-d-30-82-cm-biel-artisan-9623214905)

 niestety miejsca na szerokość mam tylko 30 cm(widziałem PC-grow tez rosły wiadomo miejsce to plon ) jeżeli chodzi o powierzchnie tj.0.135m2. Tylna ściankę zabudować jakims grubszą płyta czy ta cienka wystarczy ?

 

światło z racji tego ze trzymany w domu zdecydowałem się na ledy znalazłem żarówkę 9 k (https://new-electric.pl/2241-152-zarowka-led-grow-e27-do-roslin.html#/98-moc-80w/102-akcesoria-z_uchwytem) lumen tylko nwm czy to nie za dużo na takiego boxa może może założyć 2 żarówki o mniejszej mocy  np2x 30w jedna po 3000 lumen.

 

Wypełnienie na start wydaje mi się folia lustrzana albo koc ratunkowy czy lepiej go srebrna karimata ? Z tym ze przy oświetlenie led muszę pamiętać o wilgotności.wybrałem miejsce miedzy grzejnikiem a lodówką w mieszkaniu jest min. Te 20 stopni w tej chwili mam przy Oknie 25 wiec chyba powinno być Ok 

 

Wentylacja i filtr na pewno filtr weglowy z wyliczeń wyszło mi ze croco 80-120m3

(https://sioubiz.pl/pl/p/Croco-Filtr-weglowy-Flat/1964?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=9832596225&gclid=Cj0KCQjw9YWDBhDyARIsADt6sGYfXMk4t3ORf4HBBeX85yScootjHaBRWm3e9UjXVhP6n3SmCpOcjPEaAnpGEALw_wcB) 

będzie robił swoje zadanie ( mieszkanie w bloku choć bardziej boje się ze Tesciowa ryja wsadzi ) aczkolwiek miło jakby nie było czuć wcale.

Wentylatory komputerowe 115cm3/h wlot wylot tylko czy jeden da radę z tym filtrem można np je połączyć wtedy zwiększy się przepływ powietrza czy to masło maślane ? Tu są te wiatraki

(https://allegro.pl/oferta/aabcooling-black-silent-fan-12-b-wydajny-115m3-h-9891195234).

Niby to wszystko policzyłem ale nie jestem pewny czy to pójdzie czy w wypadku problemu z wilgotnością zamontować jaka mała żarówkę dla gada ( grzejna) Np 25 watt. Pestki jestem ograniczony wymiarami ale napewno zacznę od ak47auto .

 

Ile plus minus mogę z niego dostać jakbym nic nie zepsuł i przy tych wymiarach ? Może jakaś inna odmiana w tym Boksie byle nie śmierdząca chyba ze te filtry ładnie wyciągną. Jeżeli chodzi o światło wyłączanie je sami przy tak małych uprawach warto mieć programator ? Widziałem tez termometry z pomiarem wilgotności powietrza warto w to inwestować ? Bo koszt niewielki Ok 30 zł prosze o podpowiedzi drodzy growerzy każdy kiedyś był laikiem i zadawał różne pytania wiec jak coś nie tak prosze o wyrozumienie. Może kilka linków na. Bezpieczne zakupy

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Annigmato
To zaczynajac od początku. Zamiast tej żarówki zainwestuj w panel od ledam.

https://ledam.pl/category/cree-cxa

30/35W - koszt 144 zł sprawdzone u wielu ludzi. 
 

programator mega ważna rzecz chyba ze codziennie będziesz wstawał np w nocy żeby włączyć światło a potem wyłączysz o tej samej porze? I tak przez pare miesięcy?
 

zawsze warto zainwestować w termometr z higrometrem żebyś wiedział jaka masz wilgotność. Mi się wiatraki komputerowe nie sprawdziły do filtra węglowego. Polecam standardowo kanałowy kupić. Wlot może zostać pasywny wylot aktywny. Przy dobrze zabezpieczonej szafce tj uszczelnionej wszędzie np silikonem, starczy cienk płyta z tylu. Byle było szczelnie, wtedy filtr niweluje 100% zapachu. 
 

zamist bawić się w folie kup farbę biała matowa i pomaluj szafkę od wewnątrz, taniej, lepiej i mniej zabawy.

Nikt ci nie powie ile wyciągniesz bo na to wpływa tak wiele czynników, ze może to być 1 gram lub 80. 
 

Nie ma odmian nie śmierdzących. Są bardziej lub mniej ale każda śmierdzi przy flo szczególnie. 
 

Ja tez zaczynałem od auto ale polecam jednak kupić zwykła pestkę bo jak coś nie wyjdzie przy nawozach będziesz miał czas to naprawić. Auto przełączy się na flo kiedy ono zechce i może nic z tego nie wyjść. Ale to ty decydujesz. Ja sam na razie tylko automaty miałem i jakoś szło 🙂

z fartem!

Edytowane przez HappyCow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, HappyCow napisał:

To zaczynajac od początku. Zamiast tej żarówki zainwestuj w panel od ledam.

https://ledam.pl/category/cree-cxa

30/35W - koszt 144 zł sprawdzone u wielu ludzi. 
 

zawsze warto zainwestować w termometr z higrometrem żebyś wiedział jaka masz wilgotność. Mi się wiatraki komputerowe nie sprawdziły do filtra węglowego. Polecam standardowo kanałowy kupić. Wlot może zostać pasywny wylot aktywny. Przy dobrze zabezpieczonej szafce tj uszczelnionej wszędzie np silikonem, starczy cienk płyta z tylu. Byle było szczelnie, wtedy filtr niweluje 100% zapachu. 
 

zamist bawić się w folie kup farbę biała matowa i pomaluj szafkę od wewnątrz, taniej, lepiej i mniej zabawy.

Nikt ci nie powie ile wyciągniesz bo na to wpływa tak wiele czynników, ze może to być 1 gram lub 80. 
 

Nie ma odmian nie śmierdzących. Są bardziej lub mniej ale każda śmierdzi przy flo szczególnie. 
 

Ja tez zaczynałem od auto ale polecam jednak kupić zwykła pestkę bo jak coś nie wyjdzie przy nawozach będziesz miał czas to naprawić. Auto przełączy się na flo kiedy ono zechce i może nic z tego nie wyjść. Ale to ty decydujesz. Ja sam ba razie tylko automaty miałem i jakoś szło 🙂

z fartem!

Taki panel wystarczy w zupełności ? Nie za mała lumenów wyliczone miałem ze potrzebuje 7000 lumenów a panel ma O wiele mniej .wracając do wentylatora będzie głośny ten kanałowy ? Wlot pasywny ? Tzn tylko otwór ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Annigmato napisał:

Taki panel wystarczy w zupełności ? Nie za mała lumenów wyliczone miałem ze potrzebuje 7000 lumenów a panel ma O wiele mniej .wracając do wentylatora będzie głośny ten kanałowy ? Wlot pasywny ? Tzn tylko otwór ?

Ten panel będzie w sam raz. Przy led nie patrzy się na lumeny. Sam mam podobna powierzchnie do twojej i mam ten panel. Jak się boisz o lumeny kup 60w u ledam. Będzie jeszcze lepiej. Zależy jaki kupisz wentylator. Ja kupiłem wielka lorbe i ja skręciłem regulatorem obrotów i jest cichutko 🙂 poczytaj trochę i zobacz co i jak. Tak pasywny to tylko otwór. Ale zabezpiecz go jakaś siatka czy czymś, żeby ci jakieś owady nie wleciały 

Edytowane przez HappyCow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiadomo chciałem zakryć 2 otwory (wlot wylot ) kratka wentylacyjna z wkładem ( filtrem gąbka siatka ) taka cienka. Czytałem na temat wentylatorów właśnie ale nwm na co się zdecydować możesz mi przesłać foto twojego boxa albo filmik jak chodzi ten twój wentylator? Może jeżeli nie patrzeć na lumeny przy led lepiej taśmy pociągnąć ledowe wewnątrz ze względy na te 80 cm wysokości ? Masz taki sam filtr ?

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, HappyCow napisał:

Ten panel będzie w sam raz. Przy led nie patrzy się na lumeny. Sam mam podobna powierzchnie do twojej i mam ten panel. Jak się boisz o lumeny kup 60w u ledam. Będzie jeszcze lepiej. Zależy jaki kupisz wentylator. Ja kupiłem wielka lorbe i ja skręciłem regulatorem obrotów i jest cichutko 🙂 poczytaj trochę i zobacz co i jak. Tak pasywny to tylko otwór. Ale zabezpiecz go jakaś siatka czy czymś, żeby ci jakieś owady nie wleciały 

Czy naprzyklad takie 36 watt dało by tez radę ? Fajna opcja bo programator odrazu 

https://m.lightinthebox.com/pl/p/1-pc-led-rosna-swiatla-9-w-18-w-27-w-36-w-timer-fito-lampa-dla-roslin-pelne-spektrum-wzrostu-swiatla-box-usb-5-mozliwosc-przyciemniania-dla-roslin_p8292193.html?prm=1-2.3.5.14

czy raczej nie da rady ?

Edytowane przez Annigmato
Info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że jesteś nastawiony anty do tego Ledam-a. Ja jestem początkujacy, ale ubiegne wszystkich doswiadczonych forumowiczów i napisze Ci, ze ta lampka, do ktorej wkleiłeś wyżej linka, jest delikatnie mówiąc do doopy i szkoda pieniędzy na nią. Nie kombinuj za dużo, sluchaj doświadczonych growerów, ktorzy polecają Ci ten panel Ledam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenoszę temat so majsterkowicze

3 minuty temu, dantes205 napisał:

Mam wrażenie, że jesteś nastawiony anty do tego Ledam-a. Ja jestem początkujacy, ale ubiegne wszystkich doswiadczonych forumowiczów i napisze Ci, ze ta lampka, do ktorej wkleiłeś wyżej linka, jest delikatnie mówiąc do doopy i szkoda pieniędzy na nią. Nie kombinuj za dużo, sluchaj doświadczonych growerów, ktorzy polecają Ci ten panel Ledam.

Nie No Ok jest ten panel ale to musi być akurat ten widziałem ledam 100w za 70 zł 

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlot pasywny, wentylator łazienkowy wyciagowy i mieszak wewnatrz boxa (box 0.17 m2, tez w szafce). Ponizej link do mojej FR, roslinka tez AK 47 Auto flo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dantes205 napisał:

Wlot pasywny, wentylator łazienkowy wyciagowy i mieszak wewnatrz boxa (box 0.17 m2, tez w szafce). Ponizej link do mojej FR, roslinka tez AK 47 Auto flo.

 

Nie No ja muszę. Filtrem koniecznie jeżeli chcem bo jak zacznie kwitnąć. To będzie max 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. U mnie pelna amatorka. W poprzedniej uprawie zapach maskowałem pochlaniaczami zapachow do lodowki i krążkami zapachowymi. Nawet dawalo rade, ale calkowicie nie usuwalo zapachu, jedynie te zapachy się mieszaly ze sobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dantes205 napisał:

Ok. U mnie pelna amatorka. W poprzedniej uprawie zapach maskowałem pochlaniaczami zapachow do lodowki i krążkami zapachowymi. Nawet dawalo rade, ale calkowicie nie usuwalo zapachu, jedynie te zapachy się mieszaly ze sobą

Właśnie dlatego chciałem zanotować ten croco 80-120m3/h i wentylator cichy tylko zdania podzielone są czy strumieniowe ale to głośno czy nie lepiej jakiś mocny komputerowy pod 220  ale sam jeszcze nie wiem wydawało mi się ze przy tak małym boxie komputerowe i filtr dadzą rade

2 minuty temu, dantes205 napisał:

Ok. U mnie pelna amatorka. W poprzedniej uprawie zapach maskowałem pochlaniaczami zapachow do lodowki i krążkami zapachowymi. Nawet dawalo rade, ale calkowicie nie usuwalo zapachu, jedynie te zapachy się mieszaly ze sobą

Zmiel kawe (ziarna ) wstaw do boxa w jakiejś misce powinno trochę mniej czuć tylko wigor ość patrz kawa może coś tam wchłonąć (na chłopski rozum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dantes205 napisał:

Dzieki, spróbuje. Wilgotnosc i tak bede musial obnizyc na flo.

Jak myślisz dało by radę 2 krzaki do mojego boxa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie jade z moja 2 uprawą, więc za bardzo nie ogarniam jeszcze tematu, ale wydaje mi się, ze lepiej zrobisz jak zamówisz 2 nasiona, niektore sklepy maja promocje 1+1 i jedno nasiono zasadzisz, a drugie przechowasz, na wypadek gdyby cos nie wyszło, a jesli Ci wszyskto pójdzie OK z tą roslinka ( czego Ci zyczę), to masz gotowe nasiono na kolejna uprawę. Ja z mojej pierwszej uprawy sciągnalem ok 20 g z AK47 i mi to spokojnie starczy do momentu, aż kolejna roslinka  bedzie gotowa. Stawiaj na jakośc, a nie ilość, zainwestuj w dobrą ziemię, ukorzeniacz, kropelki do mierzenia ph ziemi i wody.

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale na takiej powerzchni dało by radę 2 czy się zagryza czy Np plon przez to nie będzie mniejszy a pestki nie są aż tak drogie np ak 47 

20 g gratulacje  chciałbym taki wynik na 1 raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...