Skocz do zawartości
Kwitnąca Cebula

Cześć forumowicze

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
uprawa indoor to moja pasja od kilku lat. Początki były trudne i stresujące - szczególnie zapach roznoszący się na całe piętro bloku. Przeszedłem przez kilka rodzajów skrzynek - każda robiona przeze mnie od podstaw bo lubię majsterkować. Nigdy nie miałem do czynienia z automatami. Uznałem, że dam radę przełączyć z 18-6 na 12-12. 


Mój pierwszy raz:

Moją przygodę zacząłem z lampami LED do małych latarni (2x36W) w kartonowym pudełku (ok 35x35x130cm, po soundbarze - polecam soundbar). Zagrożenie pożarowe było olbrzymie ale na swoją obronę dodam, że nie byłem zbyt mądry. Posadziłem pestki od znajomego w ziemi. Większość forumowiczów chyba wie ile takie pestki są warte. Ziemia do konopii i nie pamiętam nazwy nawozu. Coś stworzone dla konopii. Nie miałem doświadczenia z ogrodnictwiem - wolałem polegać na profesjonalistach. Lampy nie były wystarczająco wydajne i roślina rosła słabo ale rosła.
Zbiór ok 20g. 

Mój drugi raz:

Dołożyłem do kartonu trzecią taką lampę, kupiłem sensowne nasiona i udało mi się zebrać ok 40g. Nie było to zbyt satysfakcjonujące więc podjąłem decyzję o zmianie metody uprawy. 

Mój trzeci raz:

Z suszarki do naczyń (szafka wisząca) i nadstawki z płyty kompozytowej zrobiłem skrzynkę z wydzieloną częścią na elektronikę. Na rośliny zostało ok 28x70x120. Nadal używałem tych samych lamp LED i w przypływie głupoty wykleiłem boki skrzynki 10m pasków ledowych (te czerwono niebieskie za 30zł za 5m xD). Znaczącą zmianą było przejście na DWC, kupiłem 2 sześcienne plastikowe pudełka z pokrywką. Wybrałem takie bo idealnie mieściły się w boxie (0.5cm luzu). W pudełkach zrobiłem po jednej dziurce na środku na mały koszyczek. Używałem nawozów advanced nutrients (3 częściowy) i Canna Rhizotonic (dostałem gratis w grow shopie przy zakupie  filtra węglowego, pompy powietrza, kamyków napowietrzających i innych niezbędnych rzeczy). Na własne oczy zobaczyłem dlaczego uprawa w ziemi to dużo gorszy pomysł niż hydro. Oczywiście pod warunkiem, że masz czas codziennie się tym zajmować. Zbiór 60-70g.

Mój czwarty raz (taki eksperyment):

Z płyty kompozytowej zbudowałem skrzynkę o wymiarach 25x50x50cm. Jedynym źródłem światła były wymienione w punkcie trzecim czerwono-niebieskie ledy za 30zł za 5m (Aż wstyd mi o tym pisac xD). Ledy umieściłem tylko na frontowej ściance. Niestety nie wiedziałem, że kamień napowietrzający może się zakamienić. Pierwsze 2 roślinki które były w tej skrzynce zdechły. Dodatkowym czynnikiem który na to wpłynął były za nisko zamocowane ledy które ogrzewały wodę. Włozyłem tam jeszcze 2 roślinki i porzuciłem projekt jak zrozumiałem, że te ledy do niczego się nie nadają i szkoda na nie prądu. Rośliny przerzuciłem pod lampę dzięki której odżyły. Jednak eksperyment się nie powiódł więc zbiór wyniósł 0g.

Mój piąty raz:

Z płyty kompozytowej zrobiłem skrzynkę o wymiarach 60x50x140cm. W jednym z pudełek z trzeciego razu zrobiłem w sumie 5 dziur. Do każdej włożyłem pestkę i uprawiałem DWC z advanced nutrients (podstawowe 3 i kilka dodatkowych, rhino skin, bud candy, sensizm) i CANNA Rhizotonic. Dokupiłem rhizotonic bo różnica w ilości korzeni z nim i bez była kolosalna. Głównym światłem została znana i lubiana marka mars hydro 100W. Dwa boki skrzynki wykleiłem tymi okropnymi czerwono niebieskimi paskami i na 2 umieściłem po 3 różowe paski do uprawy roślin Made in China. Byłem bardzo usatysfakcjonowany i zrozumiałem jak dużą różnicę robi odpowiednie światło. Zbiór wyniósł 90g

Mój szósty raz:

Po piątym razie uznałem, że stosując LST nie potrzebuję aż tak wysokiego boxa. Ponownie z płyty kompozytowej zrobiłem skrzynkę o wymiarach 60x50x100. Troszkę przesadziłem więc stała na deskach. Równocześnie prowadziłem uprawę w skrzynce z 5 razu z lampą mars hydro 100W oraz w nowej skrzynce z HPS 150W (boczne światło wyłaczone). Obie rośliny miały takie same doniczki, były karmione ze wspólnego wiadra, miały taką samą wentylację i nie regulowaną wilgotność powietrza. Dla upewnienia się, że na wyniki nie wpłynie lepsze lub gorsze ziarenko obie rośliny były najsilniejszymi klonami jednej matki. Porównanie wypadło na duży plus dla mars hydro. Obie rośliny dały identyczny zbiór. Niestety ocenione na oko ze względu na brak wagi. A produkt był na tyle dobry, że nie chciało mi się wychodzić z domu po nową 🙂 Po 2,5 słoika 900ml wrzucone absolutnie luźno. Objętość mocno różniła się od kupionych ugniecionych bobów od seby. Były pulchne jak dzik z TVNu.

Mój siódmy raz:

Sprzedałem skrzynkę o wymiarach 60x50x140 i lampę hydro mars, zestaw HPS. Stwierdziłem, że kupię najwydajniejszy możliwy led o mocy 100-150W. Wybór padł na quantum boarda 120W na Samsung lm301h ze światłem czerwonym, podczerwonym i UV. Uprawa w boxie 100x50x60. Nawozy advanced nutrients (tu już większość polecanych przez ich aplikację - nawozy polecam, aplikacji nie polecam). Światła R i IR używałem przez całą uprawę, UV włączyłem na okres kwitnienia. Nie będę dużo pisał ale TO BYŁ KOSMOS. Nadal nie wiem ile wagi bo za każdym razem stwierdzałem "jutro kupię" ale słoików było prawie 4. CZTERY ze 120W. Nie zapominajmy o mocnym nawożeniu które napewno też przyczyniło się do tego wyniku. Wynik powtórzyłem raz, za drugą próbą osiągnięcia tego samego wyniku musiałem wyjechać na kilka dni i nie miał kto kontrolować rośliny. Zaczęła więdnąć jednak wynik wciąż był imponujący - 3 słoiki. 

Co dalej?
Dalej zamieszkałem z 2 połówką i moja cudowna, boska, doskonała, fantastyczna, znakomita i pierwszej klasy lampa służy do doświetlania kaktusów, paprotki i grubosza jajowatego. Nie rozmawiajmy o tym.

Mam nadzieję, że uda mi się pomóc jakimś nowym użytkownikom i dowiedzieć się więcej od tych doświadczonych. Szczególnie interesuje mnie temat ultra aeroponiki. 
Dziekuję jeżeli dotrwałeś do tego momentu. Liczę na to że przyjmiecie mnie ciepło jak w piekle. 
Ps. jak ktoś by chciał jakies JK w Heroes 3 to piszcie priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...