Skocz do zawartości
Golden Boy

Mrówki na spocie - jak zwalczać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie na spocie mam mrówki czerwone jak je zwalczać? rośliny są całe nie tknięte ale nie wiem czy je po czasie mrówki nie zeżrą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem do czynienia z różnym typem mrówek czarne, czerwone, małe, duże i nigdy mi nic z krzakami nie zrobiły, nawet we wiadrze zrobiły sobie miejscówkę a roślina rosła normalnie, spulchniały mi ziemię więc pełniły pożyteczną rolę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mrówki tempie za każdym razem, raz mi pod krzakiem narobiły tuneli i raczej przez to krzak nie rósł jak trzeba, kupuje środek na mrówki w ogrodniczym i tym traktuję

Można też spróbować potraktować je proszkiem do pieczenia lub mąką albo też ponoć solą posypać i zalać octem 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często szkody mogą powodować inne owady a wygląda to tak że wina zganiana jest na mrówki, jak miałem małą roślinkę to jakiś owad mi zjadał je a myślałem że to mrówki, a to nie były mrówki tylko jakiś niezidentyfikowany owad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba obserwować jak nie ruszają krzaka to poco je tępić, chyba że ich będzie bardzo dużo pod korzeniami będą kopać tunele tak że krzak nie będzie miał jak rozwijać korzeni, ale tych mrówek musiało by być dużo, ja jeszcze nigdy nie miałem problemów z mrówkami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...