Skocz do zawartości
mefistofeles

Co może być nie tak? Stresik?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu a dokładnie od 8 dni kiedy wyszła sadzonka cały czas jest niestety taka sama... Została przeniesiona po 5 dniach z parapetu i lampki do growa. Oświetlenie 18/6, odmiana auto bubblegum ekstra. W grow wilgoc waha się między 65 a 60, pH gleby utrzymuje na poziomie 6.2 a temperatura od 20 - 22 stopni. Lampa LED 18W wisi na wysokości około 40cm. Ziemia zwykła sklepowa zastanawiam się nad przesadzenie w ziemię Plagron Lightmix. Podlewana kranówka odstana. W dodatku pojawiły się na listkach pierwszych małe żółte plamki (nw czy widać na zdjęciach), dodam że żadnego nawozu nie używałem. Będę wdzięczny za każdą pomoc, pozdrawiam :D

IMG_20210302_225705.jpg

IMG_20210302_225431.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Wydaje mi się że wcześniej mogła mieć lampę za wysoko bądź szła do słońca, jeszcze jedna myśl przychodzi mi do głowy a dokładnie taka ze ta doniczka nie ma żadnych dziurek pod spodem. Lampa a dokładnie żarówka znajduje się pod tym linkiem a niżej jej opis https://domowauprawa.pl/product-pol-2785-Zarowka-LED-18W-E27-swiatlo-uzupelniajace-podczerwien-IR.html

Prawdziwy pobór: 18W

Lumeny: 3600 lm

LED Ilość diod: 18

(diody firmy Epistar)

 Podczerwony 730nm x 18 LEDp

Napięcie wejściowe: 85V ~ 265V

Obszar oświetlenia: max 30x30 cm

Żywotność: 50.000 godzin

Środowisko pracy: -20 do 40 ° C

Wymiary:  12.2 x 12.5 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@mefistofeles  Przeczytaj sobie uważnie opis dotyczący tej żarówki na stronie, do jakiej link wkleiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy
Napisano (edytowane)

Żarówka z barwą światła na kwitnienie nie nadaje się na wega, co zresztą widzisz na przykładzie własnej rośliny. Jak chcesz oszczędnie i dobrze to bierz , jakiś panel od Ledam.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za podpowiedzi, panel zamówiłem ale przyda się do większego domku ^^ zmieniłem jej żarówkę na wzrost z większą mocą i podlałem trochę większą ilością wody ale mineralnej której zmniejszyłem lekko pH do 6.4 efekt, po 24h dziewczynka jest zielona, nie ma żadnych plamek, łodyga odzyskała piękny kolor i zwiększyły się liście :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@mefistofeles  Nie ma sprawy. Nie podlewaj wodą mineralną, bo zawiera sporo sodu, jaki w nadmiarze zaszkodzi roślinie. Podlewaj wodą kranową po odstaniu 24 h, by odparował chlor, a jak już chcesz podlewać wodą sklepową, co jest nieopłacalne to kupuj wodę źródlaną, jaka ma małą zawartość sodu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...