Skocz do zawartości
lamasky

początek kwitnienia ?

Rekomendowane odpowiedzi

Piccolo polecił mi jeden panel i juz miałem go zamawiać ale przyszło mi wyrównanie za prad ze zeszłego roku i aż usiadłem, troszke musiałem dopłacić i z panelu lipa. dorzuciłem pare halogenów led ale ciągle zastanawia mnie ta ilość lumenów czemu jest mało jak jest tak dużo ?

306629550_Screenshot_20210123-143458_LuxLightMeter.jpg.9930b5bf88b1cef67f5da64fb6a7a5fb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@lamasky Prawdopodobnie to oświetlenie, jakie masz zainstalowane w boxie nie ma tyle lumenów ile deklaruje producent tego oświetlenia. Tak jest w przypadku różnych niesprawdzonych chińskich ledów lub żarówek led do uprawy, w jakich przypadku dochodzi do dużego zawyżenia ich prawdziwych parametrów, więc ich specyfikacje nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zielone krainy napisał:

@lamasky Prawdopodobnie to oświetlenie, jakie masz zainstalowane w boxie nie ma tyle lumenów ile deklaruje producent tego oświetlenia. Tak jest w przypadku różnych niesprawdzonych chińskich ledów lub żarówek led do uprawy, w jakich przypadku dochodzi do dużego zawyżenia ich prawdziwych parametrów, więc ich specyfikacje nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

no to jest fakt producent zapewne zawyżył ale miernik wskazuje ponad 300K więc raczej tyle jest, sprawdzone na 2 miernikach lumenów no chyba że te mierniki też są do d..y 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@lamasky  Ja oceniam jedynie na podstawie tego, co widać po roślinach, jakbyś tam miał tyle lumenów ile mówisz to rośliny wyglądałyby zupełnie inaczej, a to, że się wyciągają nie świadczy o tym, aby miały dostatecznie dużo światła. No chyba, że trzymasz je po za boxem/ namiotem i większość światła ci ucieka na boki, a w konsekwencji nie dostają go rosliny w takiej dawce, jaka jest im potrzebna do prawidłowego rozwoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu chyba uderzyłeś w samo sedno, mam w dzień uchylone drzwiczki bo wilgotność mi szaleje i czasem sięga do 80-90% czas na pochłaniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@lamasky  No to napraw problem , bo jak ci światło ucieka z boxa to nie dziwne, że rośliny nie dostają go tyle ile potrzebują, bo w przypadku otwartego boxa to duża część światła ci oświetla pokój, a nie rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem 2 szt led tych samych co ta pierwsza i zobaczy się co to da póki co wygląda to tak a u jeszcze takie pytanie, czy te łodygi liści nie są zbyt dlugie?20210207_140406.thumb.jpg.dcd133296b6a3d45ccee707a1d4958fc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armagedon jakiś... widać nie można we.wszystkim odnosić sukcesów, chyba uznam swoją porażkę i zajmę się tym co mi wychodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przespałem się z tematem i jednak maleństwa zostają. Jestem jeszcze ciekaw czy co2 z domowego bimbrownika starczy na te kwiatuszki i czy ma być podawane przez 24h ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli bimbrownik jest zbyteczny jak rozumie, a powiedz mi można roslinke podtruć nadmiarem co2, zahamować jej wzrost czy coś ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no o tym myślałem 😄 to teraz jakieś 6-7 tygodni jak nic trza czekać. Normalnie to czas zadupcza jak głupi w przypadku wyczekiwania ciągnie się strasznie. Zacząć podlewa nawozem na flo czy wodą, ziemia jest juz prawie sucha i dziś trza by jej dac pić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...