Skocz do zawartości
Fufluglut

Budowa pierwszego growboxa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów 🙂

Jakiś czas temu podjąłem decyzję o hodowli MJ. Od kilku dni czytam forum i edukuję się za co jestem Wam bardzo wdzięczny, że mam taką możliwość.

Mimo tylu informacji napotkanych tutaj, nadal mam pewne wątpliwości.

W planie mam wstawić 3 doniczki ( Auto White Widow X Big Bud oraz Auto AK z femaleseeds). Proszę o doradztwo czy nie lepiej będzie wstawić tylko 1 odmianę. A może jakieś inne nasionka?

Tutaj link do zamówienia sprzętu: 

GrowBox + osprzęt

1. Czy pod ten namiot wystarczy lampa Mars Hydro TS600 czy doinwestować i kupić TS1000 tak jak założyłem w zamówieniu?

2.. Czy mam tutaj wszystkie potrzebne pierdoły do montażu wentylacji oraz czy wentylatory są optymalne? (trochę sugerowałem się z gotowca do tego namiotu)

3. Na pewno potrzebne też będą mierniki PH. Zwykłe listki lakmusowe wystarczą czy nie są one zbyt precyzyjne?

4.  Co z nawozami do automatów? Wiem, że być muszą ale nie chcę przekombinować. Chciałbym zminimalizować ryzyko utraty roślinki. Mój pierwszy plon nie musi być rewelacyjny ale chciałbym wytrwać do końca.

5. Zakładam, że brakuje mi jeszcze paru rzeczy. Co jeszcze powinienem mieć?

 

Do tematu podchodzę poważnie, jednak przepraszam za wypisane ewentualne bzdury, które wynikają z mojej niewiedzy. Pierwszą uprawę traktuję mocno naukowo. Chcę wynieść z niej sporo wniosków aby następne roślinki były to co raz lepsze, po mału będę podnosił poprzeczkę.

Jak już wszystko skompletuję i będę w pełni przygotowany to zakładam osobny temat ze szczegółową fotorelacją od nasionka po plon (oby 😄 ). Mam nadzieję, że dzięki temu uniknę pewnych błędów i temat zaciekawi niejednego nowicjusza.

Edytowane przez Fufluglut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Fufluglut napisał:

W planie mam wstawić 3 doniczki ( Auto White Widow X Big Bud oraz Auto AK z femaleseeds). Proszę o doradztwo czy nie lepiej będzie wstawić tylko 1 odmianę. A może jakieś inne nasionka?

co to za różnica dawaj kilka jak dla siebie uprawiasz

 

56 minut temu, Fufluglut napisał:

. Czy pod ten namiot wystarczy lampa Mars Hydro TS600 czy doinwestować i kupić TS1000 tak jak założyłem w zamówieniu?

TS 1000 bedzie dobrze

56 minut temu, Fufluglut napisał:

Czy mam tutaj wszystkie potrzebne pierdoły do montażu wentylacji oraz czy wentylatory są optymalne? (trochę sugerowałem się z gotowca do tego namiotu)

filtr węglowy większy bym zastosował bo on jest podobnej wydajności co wyciąg więc może nie wyrabiać albo wyciąg mniejszy

56 minut temu, Fufluglut napisał:

3. Na pewno potrzebne też będą mierniki PH. Zwykłe listki lakmusowe wystarczą czy nie są one zbyt precyzyjne?

do gleby kwasomierz można za nieduże pieniądze kupić 

56 minut temu, Fufluglut napisał:

  Co z nawozami do automatów? Wiem, że być muszą ale nie chcę przekombinować. Chciałbym zminimalizować ryzyko utraty roślinki. Mój pierwszy plon nie musi być rewelacyjny ale chciałbym wytrwać do końca.

biohumus można stosować planton k też

 

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Fufluglut  Zależy, jaką masz ziemie, jak dobrą z nawozami na start to przez pierwsze 2-3 tygodnie nie nawozisz wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...