Skocz do zawartości
sheeppx

Auto Mazar Sadzonka wolny wzrost + jasne liście

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zakładałem wcześniej jeden temat, ale niestety zabrałem się z motyka na słońce. Teraz zbudowałem boxa wymiary 40cmx40cmx90cm ściany pomalowane na biało. wentylacja 95m3/h działa 24/7 - wlot pasywny. oświetlenie żarówka led 1521 lm temperatury zimnej 4000 k + śwtetlówka energooszczędna w miejscu wlotu powietrza doświetla i dogrzewa powietrze 24w 1600 lm ( wiem że to mało światła ale nie chciałem popalić sadzonki, czytałem że nie potrzebują aż tak dużego światła a sadzonka mi się nie wyciąga). fp 18/6, ph wody do podlewania 6,3-6,8.Temperatura w dzień ~22-23 stopnie/noc 19-20. Wilgotność 53% noc koło 50%. roślinka ma koło 5 dni (w boxie są jeszcze 2 doniczki z których powoli wychodzą kiełki - ale to nie o nich temat ( chyba że bedą identyczne objawy )). rośnie bardzo powoli a nowo wychodzące liście ( drugie piętro ) mają bardzo jasny kolor od środka. Kilka sadzonek wcześniej wyglądało tak samo, wychodziło 2/3 piętro liści bardzo jasnych i zatrzymywał się wzrost. Pytam zapobiegawczo może ma ktoś jakiś pomysł. oczywiście nawozów żadnych nie lałem. dodałem do ziemi pół łyżeczki dolomitu i wymieszałem. zaznaczam - roślinka raczej ma sucho - staram się nie przelewać. podlewam jakoś co 2/3 dni po 50-100 ml wody. box stoi w moim pokoju więc Co2 nie brakuje. jak ktoś ma pomysł - prosze o Pomoc. Pozdro 😄 

IMG_5335.jpeg

IMG_5336.jpeg

IMG_5332.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Dzięki za Odpowiedź 😄  oby było jak mówisz bo kurde wszystkie sadzonki dotychczas miały takie objawy i nagle zatrzymywał się wzrost. co prawda wtedy nie było boxa ani wentylatora. ten wentylator wyciągający ma taką moc że przy okazji prawie za mieszający robi i aż rośliny się bujają 😄  będę czekał, oby to był mój debiut w końcu. w razie w za jakieś 2 dni wstawię fotkę i zobaczymy co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym dodałem właśnie jeszcze jedna żarówke led 1521 lm więc łącznie mają koło 4750 lm. jak na sadzonke chyba powinno wystarczyć - jak uważasz? zresztą jak mówię roślina się nie wyciąga więc no niewiem w sumie. dołożyć jeszcze jedną żarówkę ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, sheeppx napisał:

zresztą jak mówię roślina się nie wyciąga więc no niewiem w sumie

potem może się wyciągać, potrzebujesz na tą powierzchnię 8000 lm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...