Skocz do zawartości
Gość

Problem z liści

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam wszystkich nie wiem czy pisze tu gdzie trzeba ale mam problem. Który widać na zdj. Więc tak odmiana 60day grejpfrut lampa hps 150w 2 tydzień flo w czym probl 

IMG_20201125_163228.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Damiant1991  U ciebie ogólnie liście nie wyglądają zbyt dobrze, bo te inne w tle też mają oznaki niedoborów. Ph sprawdź , a druga sprawa ile lejesz im nawozów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ogulnie mam 4 roślinki 1x ak47 i 3 x grejfrut dwie roślinki jadą na agrecol na kwitnienie i dwie na canabost stymulator wzrostu wszystkie miała ta sako ale tylko na dolnych dużych liściach górne są ok tylko mają białe końcówki i zagjęte w dół podlałem je dwa razy dopiero raz w tygodniu 

IMG_20201125_163932.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie końcówki to ja mam jak za duże pH wody jest. Zdarzało mi się lać pH 7. Na drugi tydzień Flo, dolne liście odpadają. Sam zbieram kilka dziennie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Konkretnie to połowę dawki niż zaleca producent dodam że działo się tak zanim jeszcze lałem nawozy. Jakiś czas temu jedna z nim oklapła i więdła wyczytałem że brakuje magnezu dałem dolomit i wszystko się wyprostowało i sobie rośnie nawet ładnie kwitnie codziennie są efekty. Wydaje mi się że te liście nie mają wpływu na jej rozwuj ale boję się że może to się rozwinąć bardziej aż je szlak trafi a szkoda. PH jak wspominałem nie znane posaiadm phmetr analogowy ale gdy go wsadze w ziemię nic się nie zmienia cały czas pokazuje 7 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Damiant1991 Przestań lać nawozy , spróbuj się dowiedzieć w pierwszej kolejności, jakie masz rzeczywiście ph , jak nie możesz kupić miernika elektronicznego np. Adwa to kup sobie kwasomierz gleby 30 zł na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok w pacy mogę załatwić paski do PH tak że jutro to spwadze wezmę trochę gleby wymieszam z wodą i sprawdzę i odezwę się napewno w wynikiem może ktoś pomoże 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A więc dwa testy wykonane przy zużyciu wody destylowanej i próbki ziemi 

IMG_20201127_153414.jpg

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Damiant1991 Octem albo sokiem z cytryny, tylko bardzo delikatnie, abyś za mocno nie zakwasił wody. Na 1,5 litra wody kranowej odstanej 24 h, jaka ma 7,2 ph daje 2 łyżeczki soku z cytryny. Po dodaniu soku w tej ilości woda ma 6 ph.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli narazie nie podlewać nawozem tylko wodą z octem. Przez jaki okres tak podlewać 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

Ja bym zbił ph do 6 podlewając wodą z octem albo sokiem z cytryny i obserwował rośliny. Tylko nie daj za dużo tego octu lub soku z cytryny, bo przegniesz w drugą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Powie mi jeszcze ktoś ile czasu dawać wodę z octem żeby zbic te PH. Czy można dać wodę do tego nawóz i wtedy octem wyregulować PH i dopiero podlać czy tylko wodą z octem narazie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...