Skocz do zawartości
RecaReca

Box do suszenia podłączony do głównego boxa(zapach)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam taki problem, a mianowicie zaczynają  mi powoli planty dochodzić do końca żywota. Ścinka będzie musiała odbywać się sukcesywnie po jednym krzaku, bo wszystkie nie dojdą razem napewno. I tutaj rodzi się problem z suszeniem tego.

Generalnie miejce zamieszkania jest dosyć przypałowe, a przypalu chce uniknąć. Dlatego mam pytanie jakbym zrobił tak:

Sklepać jakiegoś boxa, ewentualnie jakiś duży karton znaleźć i podłączyć go do wentylatora wtłąlaczającego powietrze do głównego boxa gdzie rosną jeszcze panny. Chce zastosować takie rozwiązanie że względu że w głównym boxie mam filtr węglowy.

1. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

2. Nie będzie za dużego przepływu powietrza i nie wyschną mi za szybko? Chce uzyskać jak najlepszy smak i jakość dymu.

3. Wentylator mieszający musi być w takiej "suszarni"?

3. Jakieś alternatywne rozwiązanie? Może muszę się szarpnąć na nowy zestaw wentylacyjny?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RecaReca

6 godzin temu, RecaReca napisał:

Sklepać jakiegoś boxa, ewentualnie jakiś duży karton znaleźć i podłączyć go do wentylatora wtłąlaczającego powietrze do głównego boxa gdzie rosną jeszcze panny. Chce zastosować takie rozwiązanie że względu że w głównym boxie mam filtr węglowy.

cieżko przewidzieć czy nie pojawiła by się plecha jak by dobrze zasysał wentyl to może i nie, z drugiej strony jak by topów było nawalone dużo to mogła by się pojawić 

 

6 godzin temu, RecaReca napisał:

Nie będzie za dużego przepływu powietrza i nie wyschną mi za szybko? Chce uzyskać jak najlepszy smak i jakość dymu.

może i będzie ale lepiej to niż pleche złapać

 

6 godzin temu, RecaReca napisał:

3. Wentylator mieszający musi być w takiej "suszarni"?

dobrze jak by był zależy od wielkości tej suszarni 

 

6 godzin temu, RecaReca napisał:

3. Jakieś alternatywne rozwiązanie? Może muszę się szarpnąć na nowy zestaw wentylacyjny?

znaczy cały growbox ci chodzi? z systemem wentylacyjnym i filtrem węglowym do suszenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, ogólnie mam mało do suszenia bo będę suszył po jednym niedojebanym plancie. Niewiele tego będzie. Wentylator wlotowy do głównego boxa mam dosyć mocny bo jakoś około 100m3 i to właśnie jego bym chciał do tego użyć.

Myślicie, że jak wezmę "większy" karton(~80x80cm), tak żeby gałązki rozwiesić w lekkim odstępie od siebie i do tego wrzucę gdzieś ma dół wentylator mieszający(komputerowy, jakis mocniejszy) tak, żeby nie wiał prosto na topy to będzie dobrze? Może macie jakieś pomysły/sugestie jak to wszystko odpalić żeby było w miarę ok?

Edytowane przez RecaReca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RecaReca

56 minut temu, RecaReca napisał:

Wentylator wlotowy do głównego boxa mam dosyć mocny bo jakoś około 100m3

jeden ze słabszych

57 minut temu, RecaReca napisał:

Myślicie, że jak wezmę "większy" karton(~80x80cm), tak żeby gałązki rozwiesić w lekkim odstępie od siebie i do tego wrzucę gdzieś ma dół wentylator mieszający(komputerowy, jakis mocniejszy) tak, żeby nie wiał prosto na topy to będzie dobrze?

czego ma nie wiać na topy

 

58 minut temu, RecaReca napisał:

Może macie jakieś pomysły/sugestie jak to wszystko odpalić żeby było w miarę ok?

chyba nikt jeszcze tak nie kombinował, nie możesz powiesić gdzieś normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mógł normalnie powiesić to raczej by tematu nie było. Wieszając normalnie przypał mam gwarantowany.  Chciałem to jakoś w miarę ogarnięcie zrobić ale jak widać ciężko będzie...

Według Ciebie wentylator 100m3 do kartonowego boxa o wymiarach 80x80x60 to za mało, więc jaki proponujesz?

Edytowane przez RecaReca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RecaReca napisał:

Według Ciebie wentylator 100m3 do kartonowego boxa o wymiarach 80x80x60 to za mało, więc jaki proponujesz?

pisałeś że to do głównego boksa masz taki 

spraw sobie może jakiś drugi boks do suszenia jak masz siano 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...