Skocz do zawartości
Maniek790

Medyczna marihuana od NFZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z użytkowników mógłby mi udzielić wskazówek od czego należy zacząć, gdybym chciał się starać o refundację medycznej marihuany przez NFZ. Wiem, że sprawa wydaje się być przegrana, ale myślę, że mam merytoryczne podstawy aby ubiegać się o tego typu refundację terapii od Państwa. Niestety strona prawna zagadnienia jest dla mnie totalnie nowa, toteż nie wiem od czego zacząć. Z góry dziękuję za ewentualną pomoc w tym temacie.  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli mam bardzo solidne uzasadnienie, że mi się należy, to jak w ogóle do tego podejść prawnie, od czego zacząć? Złożyć jakiś wniosek? Jeśli tak to gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego chcę się o to wystarać, gdyby było coś takiego dostępne od ręki to nie było by sprawy. Tylko żeby to zrobić trzeba rozpocząć jakiś proces legislacyjny no i o to właśnie chodzi gdzie z tym "uderzyć".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto się w to bawić, jeszcze cie w jakimś gównie utaplają. Medyczna marihuana nie różni się niczym od zwykłej, znajdź sobie dealera lub sam uprawiaj, wyjdzie cie taniej i lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28/09/2020 o 11:43, fxxx1337 napisał:

Nie warto się w to bawić, jeszcze cie w jakimś gównie utaplają. Medyczna marihuana nie różni się niczym od zwykłej, znajdź sobie dealera lub sam uprawiaj, wyjdzie cie taniej i lepiej

Ale z tego co mi wiadomo hodowla marihuany jest chyba dalej nielegalna?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja kupna takiej medycznej marihuany. I jest w wielu aptekach.

Nie kupi się jej jednak od ręki, wymagane jest na pewno posiadanie skierowania. A taki skierowanie może być wystawione przez doświadczonego lekarza. Który posiada przeszkolenie z takich terapii.

Obecnie takie terapie są popularne na przykład w Warszawie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medyczna marihuana w Polsce obecnie nie jest możliwa do refundacji. Wystarczy zapytać lekarza. Płatność 100% nawet jk masz raka czy inne poważne choroby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie dostaniesz refundacji niewazne jakie masz argumenty - mozesz dostac tylko recepte, z której oplacasz 100% ceny, w dodatku najczesciej jest to na zasadzie zamówienia, musisz czekac az apteka sciagnie susz. 

2. Cena medycznej (W mojej okolicy) wacha sie w zakresie 70-80zł/gram, wiec taniej i tak wyjdzie cie uliczna dobrej jakosci.

3. Zaden prawnik raczej nie podejmie sie proby walki o refundacje - bo wie, ze to z gory przegrane. 

4. Kazdy lekarz moze wystawic ci recepte na Medyczna, nie musi miec fachowego przeszkolenia (Moze to byc nawet psychiatra) 

5. W przypadku posiadania przy sobie suszu i recepty nadal mozesz miec problemy, kiedy cie "złapią". (Mają prawo sprawdzic, czy rzeczywiscie recepta jest prawdziwa, a susz przypisany z recepty)

 

Chocbys mial 10000 najsolidniejszych argumentow swiata, nikt nie da si nawet 5% refundacji za cos, co w teorii nadal jest nielegalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...