Skocz do zawartości
roccat60

Moja pierwsza uprawa - kilka pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam, jak w tytule, jest to moja pierwsza uprawa indoor w growboxie.

Cały growbox zbudowałem sam, po długich sesjach przy komputerze i odwiedzania wszystkich for jakich się da, co w konsekwencji dało mi takiego oto growboxa:

Wymiary: 40x60x120 
Groxbox - 0,24m3 (ok 12tyś lm) płyta OSB, folia jakąś znalazłem w domu.
Wentylacja(1x 113m3/h, 120mmx120mm): 1x Wiatraczek PC (wlot), 2x Wiatraczek PC(wylot)
Oświetlenie: 5x LED (20W, 2450lm, 2700k), 1x LED (20W 1400lm, 4000k).
Nawilżacz powietrza: Baseus (mały, 40zł, niewydajny)
Programator (18/6)
Doniczki 11L kwadrat
Ziemia: Canna Terra Profesional 6.0pH, Keramzyt
Nawóz: Biobizz Try-pack 3x250ml Zestaw nawozów
Nasiona: 1x Critical Kush(fem), 1x Super Skunk(fem)
Woda: kranówka odstana 24h, temp pokojowa - nie wiem jakie pH

Kiełkowanie poszło w sumie dobrze, i kiełek wsadziłem do docelowej doniczki 11L. Światło od roślinki trzymam 15-20cm.

Problem mam z wilgotnością. Teoretycznie jestem już w fazie wege więc, potrzebuje 70-80% wilgoci, a mam:

Przy wyłączonych wiatrakach: 30'C i 52% wilgotności

Przy włączonych wiatrakach: 26'C i 45% wilgotności

Stosuje wewnątrz nawilżacz powietrza, kubeczki z nawilżonym papierem kuchennym, mokrą szmatę oraz miskę z wodą z materiałem(to przed wentylatorem wlotowym)

Pytania:

  • W jakiej odległości trzymać ledy(światło) od górnej części planta?
  • Jaką najwyższą temp. mogą mieć ledy(ponieważ są one bardzo strasznie gorące)?
  • Jak zwiększyć poziom wilgotności wege(domowe sposoby)?
  • Jak najlepiej podlewać (lać już duże ilości wody, czy malutkie porcje pod roślinkę)?
  • Czy póki co roślinki wyglądają na zdrowe?
  • Czy potrzebuję teraz wiatraka mieszającego?

Czekam na Wasze opinię, porady, pomoc, pytania.

Pozdrawiam serdecznie, a oto parę zdjęć z mojego growboxa:

 

spacer.pngspacer.pngspacer.png

spacer.pngspacer.pngspacer.png

spacer.pngspacer.png

 

Edytowane przez roccat60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, roccat60 napisał:

W jakiej odległości trzymać ledy(światło) od górnej części planta?

zależy jakie ledy, jak się wyciągają to obniż

1 godzinę temu, roccat60 napisał:

Jaką najwyższą temp. mogą mieć ledy(ponieważ są one bardzo strasznie gorące)?

zależy jaki to model, widocznie tak mają

1 godzinę temu, roccat60 napisał:

Jak zwiększyć poziom wilgotności wege(domowe sposoby)?

przed wlotem coś dać może jakąś szmatke, masz wlot u dołu?

1 godzinę temu, roccat60 napisał:

Jak najlepiej podlewać (lać już duże ilości wody, czy malutkie porcje pod roślinkę)?

normalnie po całości

1 godzinę temu, roccat60 napisał:

Czy póki co roślinki wyglądają na zdrowe?

trochę wyciągnięte są

1 godzinę temu, roccat60 napisał:

Czy potrzebuję teraz wiatraka mieszającego?

nie jest to konieczne jak masz wlot i wylot

@roccat60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi

2 godziny temu, Andi napisał:

trochę wyciągnięte są

Czy to wpływa znacznie na rozwój rośliny?

Tak mam jeden wiatrak wtłaczający u dołu.

Na noc wyłączyłem wiatraki, światło na offie w nocy( 18/6), jakieś pranie, nawilżacz, kubeczek, szmata, i przed wlotem ręczniki papierowe w wodzie i dobiłem 55% wilgotności(pomieszczenie wywietrzone świeżym czuć wilgotnym powietrzem). Wciąż celuje w jakieś chociaż 65%, nie wspomnę o 80%....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKTUALIZACJA 22.08

Udało mi się dobić 65% wilgotności za dnia przy włączonych wiatrakach i światłach, i 77% nocą przy tylko mieszającym i wyłączonych światłach(czy brak przepływu może mieć negatywny wpływ, jak to jest?).

Rośliny wyginają się do światła, ale nie jestem w stanie ustawić na obie centralnie pod nie(czasem obracam doniczkę, podkładam korę, czy wykałaczkę żeby stała prosto, można tak robić, robiąc to delikatnie?).

Powinienem obniżyć LEDy jeszcze niżej(teraz są 16cm)?

Zacząłem stosować nawozy BioBizz Indoor. Rozumiem, rozrobić 1ml(GROW) z 1L wody, i podlewać tak teraz codziennie? Leje ok. 350ml dziennie na doniczke, a potem za jakiś czas jeszcze dodać BLOOM? Mogę te dwa mieszać razem? Czy potem jak potrzebuje 1ml grow, i 1ml bloom to daję 2ml do 1L czy 2ml do 2L?

Zdjęcia z aktualnego stanu roślin do Waszej oceny. Pozdrawiam i czekam na feedback?.

Pierwsza roślinka / Druga roślinka / Critical Kush i Super Skunk(niestety zapomniałem podpisać i nie wiem które jest które...).

IMG_20200822_213702.thumb.jpg.6c1e60e19039e66bc08f1fbb0a13c751.jpg9XzWDMB.thumb.jpg.695c868ca0d684c29b062c6083ac263d.jpg

Edytowane przez roccat60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, roccat60 napisał:

Udało mi się dobić 65% wilgotności za dnia przy włączonych wiatrakach i światłach, i 77% nocą przy tylko mieszającym i wyłączonych światłach(czy brak przepływu może mieć negatywny wpływ, jak to jest?).

mogą gorzej trochę rosnąć

1 godzinę temu, roccat60 napisał:

Rośliny wyginają się do światła, ale nie jestem w stanie ustawić na obie centralnie pod nie(czasem obracam doniczkę, podkładam korę, czy wykałaczkę żeby stała prosto, można tak robić, robiąc to delikatnie?).

podsyp glebę i się nie pierdol

1 godzinę temu, roccat60 napisał:

Powinienem obniżyć LEDy jeszcze niżej(teraz są 16cm)?

jak się nie wyciągają to nie 

1 godzinę temu, roccat60 napisał:

Zacząłem stosować nawozy BioBizz Indoor. Rozumiem, rozrobić 1ml(GROW) z 1L wody, i podlewać tak teraz codziennie? Leje ok. 350ml dziennie na doniczke, a potem za jakiś czas jeszcze dodać BLOOM? Mogę te dwa mieszać razem? Czy potem jak potrzebuje 1ml grow, i 1ml bloom to daję 2ml do 1L czy 2ml do 2L?

takie małe i już im lejesz? po co...  na razie się wstrzymaj@roccat60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Dzięki za odpowiedzi/wskazówki. 

Mam kilka kolejnych pytań(oczywiście wiele szukam sam na forum, ale znajduję czasem sprzeczne opinie).

Warunki:  Dzień - 26'C/65% wil.   Noc - 23'C/73% wil.

1. Dlaczego liście wyginają/zaginają się do góry(szczególnie na pierwszej roślince, pierwsze piętra liści). Dodam też że w podstawce było trochę wody(odlałem tę wodę), czy mogłem ją przelać czy to od czegoś innego?

2. Planuje wyjazd 2-3 dniowy, jak najlepiej je podlać oraz kiedy zacząć stosować te nawozy(póki co się wstrzymałem jak polecałeś, użyłem tylko raz)

3. Czy póki co roślinki wyglądają na zdrowe? ? Pozdrawiam serdecznie(zdjęcia do oceny).

X2P0YlP.thumb.jpg.0c395dcb4c975ef6791fb6a14b52e0b5.jpg SeOaL65.thumb.jpg.287400e1bca16b3f6895671c3a1f3106.jpg

Edytowane przez roccat60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@roccat60 wilgotność możliwe że za niska, nawozy to za 3 tygodnie gdzieś, podlej obficie jak planujesz wyjazd, rośliny nie są złe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@roccat60 z liśćmi tymi na górze to normalne. Ogólnie rośliny wyglądają na zdrowe. 

Jeśli planujesz wyjazd na 2 lub 3 dni to nie jest długo roślina spokojnie wytrzyma. Podlej ja przed samym wyjazdem tak żeby puściła wodę w podstawkę i nic jej się nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKTUALIZACJA 01.09

Witam. podsyłam zdjęcia roślin po mojej nieobecności (3dni) i czekam na ocenę ich stanu (2 roślinki, pomieszane zdjęcia 01.09.2020) ?

Pytania z obserwacji:

1. Czy tak duża różnica wielkości pomiędzy jedną, a drugą rośliną wynika ze słabszych warunków czy innego gatunku(czy rośnie prawidłowo, w stosunku do drugiej mam wrażenie że słabo jej idzie)?

2. Na czwartym i ostatnim zdjęciu widać jakieś pomarszczone i zwiędłe liście(które jeszcze jakby wbiły się w łodygę), czy one po podlewaniu regularnym jeszcze odżyją/wyjdą?

3. Roślinki będą miały już 3tyg, czy mogę już stosować BioBizz Grow (chociaż na ten duży, nie wiem czemu mam taki nacisk na to)?

4. Czy mam bawić się w LST(jeśli to pierwsza uprawa i nie zależy mi na zbiorach, ważne żeby jakieś były i zebrać doświadzcenie)?

5. Standardowe pytanko na temat oceny ich stanu, jak jest?

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

Edytowane przez roccat60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, roccat60 napisał:

1. Czy tak duża różnica wielkości pomiędzy jedną, a drugą rośliną wynika ze słabszych warunków czy innego gatunku(czy rośnie prawidłowo, w stosunku do drugiej mam wrażenie że słabo jej idzie)?

mogą być i geny i warunki, ty tam chyba masz niską wilgotność ???

 

Godzinę temu, roccat60 napisał:

2. Na czwartym i ostatnim zdjęciu widać jakieś pomarszczone i zwiędłe liście(które jeszcze jakby wbiły się w łodygę), czy one po podlewaniu regularnym jeszcze odżyją/wyjdą?

podlewaj to się okaże 

 

Godzinę temu, roccat60 napisał:

3. Roślinki będą miały już 3tyg, czy mogę już stosować BioBizz Grow (chociaż na ten duży, nie wiem czemu mam taki nacisk na to)?

jak liście ładnie zielone to nie trzeba, ewentualnie pół dawki zalecanej

Godzinę temu, roccat60 napisał:

. Czy mam bawić się w LST(jeśli to pierwsza uprawa i nie zależy mi na zbiorach, ważne żeby jakieś były i zebrać doświadzcenie)?

od ciebie zależy możesz robić

Godzinę temu, roccat60 napisał:

Standardowe pytanko na temat oceny ich stanu, jak jest?

coś nie tak tam mają w boksie, może za gorąco, wilgotność za niska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, tak się zastanawiam kiedy jest czas aby przejść na fazę FLOW(12/12)? Czytałem wiele tematów, jedni mówią że od 1/3 wysokości rośliny (od ziemi do lampy), drudzy że po 2tyg od razu przechodzą, inni że 5 pięter liści, itp itd. W sumie teraz 3tyg minęły, i słyszałem też o białych włoskach(nie wiem do końca gdzie ich szukać, ale liście mają strukturę papieru ściernego, czy to jest to?).  Najbardziej odpowiednią chwilą wydaje mi się obserwacja roślin i kiedy mają odpowiednią wielkość, są włoski i inne czynniki temu sprzyjają to można przejść, tylko jako niedoświadczona osoba nie umiem tego stwierdzić. Używam też od początku uprawy, światła barwy ciepłej(dla flow), to też może być przydatny czynnik.

Tej mniejszej liście się wyprostowały, a druga duża ładnie rośnie i cały czas puszcza nowe partie. Czy powinienem też ścinać liście żeby inne partie miały lepszy dostęp do światła? Czy powinienem odciąć główną łodygę u szczytu aby z jednej zrobiły się dwie i były dwa topy? Czy po przejściu na 12/12 roślina dynamicznie będzie się teraz dalej tak samo rozwijać z tym że do góry i zaczną powstawać topy? Pozdrawiam serdecznie.

Zdjęcia:

 

spacer.pngspacer.png

Edytowane przez roccat60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, roccat60 napisał:

Czy powinienem też ścinać liście żeby inne partie miały lepszy dostęp do światła?

jak więcej liści byś miał to można rozważyć taką opcję

5 godzin temu, roccat60 napisał:

Czy powinienem odciąć główną łodygę u szczytu aby z jednej zrobiły się dwie i były dwa topy?

to od ciebie zależy czy chcesz trenować 

5 godzin temu, roccat60 napisał:

Czy po przejściu na 12/12 roślina dynamicznie będzie się teraz dalej tak samo rozwijać z tym że do góry i zaczną powstawać topy?

będzie kwitła wzrost wyhamuje, zależy też od odmiany, sativy potrafią sporo jeszcze przyrosnąć podczas flo

Kiedy przełączyć na flo zależy tylko od ciebie, jeśli uznasz że rośliny są wystarczające to przełączasz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przychodzę z kolejną porcją fotek do oceny oraz chętnie posłucham rad, wskazówek.

Roślinki od 08.09.20 przeszły na flow(2tyg). Podlewane są wodą mineralną oraz dodaje BioBizz  -  Bloom(3ml) i TopMax(1,5ml) na butelkę 1,5l. / 2 czyli 750ml na roślinkę, donice 11l. Na tacy donicy zazwyczaj sucho, czasem malutka kałużka.

Roślina ma u dołu żółte liście i brązowy plamy. To chyba od braku dostępu znacznej porcji światła, oraz czasem uwalenia liścia tą mieszanką nawozu od podlewania. Pytanie czy lepiej je ściąć czy zostawić, i jakie tego są konsekwencje(np. stresuje roślinę i będzie wolniej kwitniała, czy może lepiej zacznie kwitnieć i skupiać energię na innych partiach?)? Jak możliwie po zdjęciach oceniacie jej aktualny stan? Czy widoczne pęki szczytów(zdjęcia ze zbliżeniem, to zaczynają się pojawiać i kształtować topy? Pozdrawiam serdecznie.

Roślina nr. 1

m5dSGyb.jpeg2k9K2ez.jpeg3RahaK7.jpgyDYCm08.jpgwjkO43a.jpeg

Roślina nr. 2

C0TYa5X.jpeg3Cxaqic.jpgmTZQ0Zm.jpegMfleug8.jpegGPcNcJb.jpg

Edytowane przez roccat60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, roccat60 napisał:

Roślina ma u dołu żółte liście i brązowy plamy. To chyba od braku dostępu znacznej porcji światła, oraz czasem uwalenia liścia tą mieszanką nawozu od podlewania.

to starsze liście usychają więc to normalne, zostaw je same odpadną

1 godzinę temu, roccat60 napisał:

Czy widoczne pęki szczytów(zdjęcia ze zbliżeniem, to zaczynają się pojawiać i kształtować topy?

jak są włoski to tak

1 godzinę temu, roccat60 napisał:

Jak możliwie po zdjęciach oceniacie jej aktualny stan?

coś jej brakuje bo liście jakieś takie blade, możliwe że azotu, albo ph skopane, można podlać nawozem z azotem i dolomitem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Szym napisał:

coś jej brakuje bo liście jakieś takie blade, możliwe że azotu, albo ph skopane, można podlać nawozem z azotem i dolomitem 

Dzieki. 

O ile produkty BioBizz(bloom, topmax) mniej więcej obniżają pH wody(jeśli obniżają)? Masz może takie jakieś polecane sprawdzone nawozy?

Dolomit po prostu dosypać na wierzch ziemi? Czy może zastosować jakiś nawóz z dolomitem + azot np. znalazłem coś takiego FLOROVIT. https://allegro.pl/oferta/nawoz-kompleksowy-ogrod-complex-15-kg-florovit-8263370372

Jest może połączenie azotu i właściwości dolomitu w formie płynnej? Pozdrawiam!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, roccat60 napisał:

O ile produkty BioBizz(bloom, topmax) mniej więcej obniżają pH wody(jeśli obniżają)?

nie sprawdzałem, nie testowałem

 

7 godzin temu, roccat60 napisał:

Masz może takie jakieś polecane sprawdzone nawozy?

azofoska płynna, dolomit dodajesz do wody i podlewasz, posypać na wierzchu też można 

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Zastosowałem dolomit(sypki) dodałem do wody i podlałem, również posyłałem na wierzch gleby, jednorazowo. Używam również płynnego FLOROVIT(azot, potas. Niby jest słabszy niż azofoska) i tam jest 5ml/2l, to polałem 4ml na 1,5l, pytanie jak często mogę tego używać, producent twierdzi że co 7-14dni. Zaczęły się pojawiać również czerwono/fioletowo nowe łodygi(niby to fosfor powoduje?, a florovit go nie ma).

Generalnie nie chciałbym już ładować kasy, a chyba zaraz już koniec - chyba że to bardzo konieczne.

Dzisiaj podczas podlewania zauważyłem(przynajmniej w jednej doniczce, a drugiej może nie zauważyłem) białe mikro robaczki, larwy, których nigdy wcześniej nie widziałem, i generalnie podczas całej uprawy na roślinie nic nie było i dalej nie ma. Podczas wchłaniania się wody, wariowały jak szalone w kałuży(wiem że to może być wszystko, ale pewnie macie wiedzę i doświadczenie żeby określić co to może być). To "coś" jest zbyt małe żeby zrobić zdjęcia, i ujawnia się tylko podczas podlewania, gdy jest sucho chowa się całkowicie(wyczytałem tylko Skoczogonki, ale też jakieś inne). Pytanie, co z tym robić? Temp. 22, Wil. 50-55%.

Generalnie po użyciu tego dolomitu, oraz florovitu nie wiem, chyba stan lekko żółtych liści jest taki sam(to ma służyć poprawie aktualnych i zmieniły by kolor, czy nowych łodyg i liści - a stare zostaną już jakie są?).

Kilka innych pytań oraz zdjęcia do oceny.

  • Kiedy zacząć lać samą wodę i odpuścić stosowania nawozów?
  • Ile jeszcze muszę czekać aby zacząć zbiory?(wiem że trudno to stwierdzić po zdjęciach i bez własnej obecności przy roślinie, ale może orientacyjnie).
  • Czy powinienem pousuwać wielkie liście, aby dolne partie kwiatostanów miały więcej światła?
  • Kiedy będę wiedział że to już czas i mogę zacząć zbiory i ścinać łodygi? Jaki powinien być kolor trichomów? (biorąc pod uwagę że okres flo zacząłem szybciej, oraz nie stosowałem żadnych treningów itd. więc zbiory będą mniejsze).
  • Czy można ścinać partiami tj. te dojrzałe np. ciąć łodygę w połowie i dać dojrzeć tym małym niżej i je zostawić?
  • Generalnie, to co powinienem aktualnie jeszcze zrobić, a może o tym zapomniałem?

Oto zdjęcia... (wiem że w tym świetle ciężko być może stwierdzić, ew. mogę zrobić jakieś konkretne na życzenie)

Trichomy są mleczne, i pojedyncze przypadki brązowiejących jednostek.

P5TPUHA.jpgUGGMVHU.jpg4oiL8vx.jpg1fKYaeD.jpegaGvaaYZ.jpg6oqAUpz.jpgJX4k7wT.jpeg2T61Bs7.jpgvqpd5OP.jpegYNs19zx.jpgo6S6nqX.jpegRBBCill.jpg25QJe7u.jpgxmm8a7v.jpg

Pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez roccat60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, roccat60 napisał:

Zastosowałem dolomit(sypki) dodałem do wody i podlałem, również posyłałem na wierzch gleby, jednorazowo. Używam również płynnego FLOROVIT(azot, potas. Niby jest słabszy niż azofoska) i tam jest 5ml/2l, to polałem 4ml na 1,5l, pytanie jak często mogę tego używać, producent twierdzi że co 7-14dni. Zaczęły się pojawiać również czerwono/fioletowo nowe łodygi(niby to fosfor powoduje?, a florovit go nie ma).

podlewa się co 2-3 podlanie zresztą uniwersalnego schematu nie ma

57 minut temu, roccat60 napisał:

Dzisiaj podczas podlewania zauważyłem(przynajmniej w jednej doniczce, a drugiej może nie zauważyłem) białe mikro robaczki, larwy, których nigdy wcześniej nie widziałem, i generalnie podczas całej uprawy na roślinie nic nie było i dalej nie ma. Podczas wchłaniania się wody, wariowały jak szalone w kałuży(wiem że to może być wszystko, ale pewnie macie wiedzę i doświadczenie żeby określić co to może być). To "coś" jest zbyt małe żeby zrobić zdjęcia, i ujawnia się tylko podczas podlewania, gdy jest sucho chowa się całkowicie(wyczytałem tylko Skoczogonki, ale też jakieś inne). Pytanie, co z tym robić? Temp. 22, Wil. 50-55%.

popatrz w dziale choroby, szkodniki, niedobory może zlokalizujesz co tam masz

58 minut temu, roccat60 napisał:

Generalnie po użyciu tego dolomitu, oraz florovitu nie wiem, chyba stan lekko żółtych liści jest taki sam(to ma służyć poprawie aktualnych i zmieniły by kolor, czy nowych łodyg i liści - a stare zostaną już jakie są?).

wszystkie się powinny poprawić jeśli da się je poprawić ale ty masz na flo więc żółkną to normalne azotu można podać

Godzinę temu, roccat60 napisał:

Kiedy zacząć lać samą wodę i odpuścić stosowania nawozów?

kiedy chcesz możesz z tydzień-dwa przed ścinką odstawić albo lać do samego końca

Godzinę temu, roccat60 napisał:

Ile jeszcze muszę czekać aby zacząć zbiory?(wiem że trudno to stwierdzić po zdjęciach i bez własnej obecności przy roślinie, ale może orientacyjnie).

ze 3 tyg

Godzinę temu, roccat60 napisał:

Kiedy będę wiedział że to już czas i mogę zacząć zbiory i ścinać łodygi? Jaki powinien być kolor trichomów? (biorąc pod uwagę że okres flo zacząłem szybciej, oraz nie stosowałem żadnych treningów itd. więc zbiory będą mniejsze).

jak trichomy będą robiły się bursztynowe, chociaż można wcześniej ścinać zależy jaką banie preferujesz 

 

Godzinę temu, roccat60 napisał:

Czy można ścinać partiami tj. te dojrzałe np. ciąć łodygę w połowie i dać dojrzeć tym małym niżej i je zostawić?

można

 

Godzinę temu, roccat60 napisał:

Generalnie, to co powinienem aktualnie jeszcze zrobić, a może o tym zapomniałem?

to ty już wiesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...