Skocz do zawartości
Kociumba

Ilość w LED vs hps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytabie apropo obliczania ilości M3 powietrza na godzinę potrzebnej do wentylacji growroomu. W lampas HPS liczy się 1w jako 1m3 powietrza na godzinę więcej czyli dla przykładu 400w hps 400m3 więcej na godzinę. Pytanie tyczy się świateł LED czy powinny one być liczone zgodnie z nazwą np 1000w i dodawane 1000m3/h powietrza, czy jest to jakoś inaczej liczone z uwagi że pobierają dużo mniej prądu i wytwarzają dużo mniej ciepła?

Pozdro ludzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie, tylko przy ledach nie patrzy się na ich moc jak przy hps bo tak nie grzeją tylko na normalną wymianę powietrza i zakłada się by całe powietrze było wymienione w mniej więcej 5min. Liczy się kubaturę pomieszczenia a×b×h i wychodzi objętość w m3 i wyciąg powinno się dobrać pod takie parametry. Dobrze by była możliwość zwiększenia gdy wilgotność wzrośnie lub temperatura w lecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kociumba z tego wychodzi że większą dla tego mi się to nie kalkuluje, @Bimbrownik to chyba tyczy się również hps a może i przede wszystkim hps

przeczytałem teraz że to co pisałeś tyczy się właśnie hps @Bimbrownik

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...