Skocz do zawartości
Farmerka

Babka cytrynowa z masłem konopnym.

Rekomendowane odpowiedzi

Babka cytrynowa ? 

Uzylam 150g masła konopnego ktore zrobilam z 190g klarowanego masla, 5g topow i resztek z trymowania.

Przepis podam jutro bo...

Zrobiłam ciasto, wsadziłam do piekarnika i sobie resztki masy zjadłam, 50min później poczułam jak mocne masło zrobiłam, albo jak słabą mam głowę ?

20200729_164336.jpg

20200729_185951.jpg

received_1536831889855940.jpeg

20200729_201152.jpg

W sumie teraz się zastanawiam czy babka może być prostokątna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wygląda fajnie tylko teraz pytanie odnośnie tego piekarnika czy nie było za gorąco. Daj znać jak ostygnie czy będzie klepać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka próbowała ciasto, weszło mocno. U niej jakoś po 40min. Ja zjem po południu kawałek żeby na sobie sprawdzić, chociaż serio to nie bardzo mi się widzi być na haju do końca dnia, ale trzeba sprawdzic. ?‍♀️

Przepis wzielam z neta, bbc one na lemon drizzle cake, jedynie co zmieniłam to dodałam wiecej soku z cytryny i skórki z cytryny

Przepis

• 225g masła ( ja uzylam 150g masła konopnego i 75g zwyklego) 

• 225g mąki pszennej *

• 4 jajka

• 225g cukru  

• Skórka i sok z dwóch cytryn 

• 3 łyżeczki proszku do pieczenia

Masło ubijasz z cukrem, dodajesz po jednym jajku dokładnie miksując. Dodajesz skórkę z cytryny i sok. Na koniec mąkę. Pieczesz przed 40min, w zależności jaki masz piekarnik, temp nie może być niższa jak 160°. Ja piekłam na początku 170° pierwsze 20min, pozniej 30min 160°.

* w przepisie jest "self raising flour", ale to nic innego jak zwykła mąka i proszek do pieczenia, dlatego przyjęłam że na 150g mąki trzeba dodać 2 lyzeczki proszku. ?

lub na 150g dodać pół łyżeczki proszku i pół łyżeczki sody oczyszczonej, chociaż to jest bardziej ryzykowne, bo proszek i soda czasem dziala odwrotnie jeśli dodasz za dużo sody ?

Dodam od siebie: Jak przy każdym cieście, trzeba pamiętać że składniki muszą być takiej samej temp pokojowej czyt. Jajka i Masło. Inaczej ci się rozdzieli i za nim wsypiesz mąkę do masy będzie wyglądać jak wymioty. Nie martw się! Jeśli tak się stało, to mąka to naprawi ? ciasto nadal wyjdzie. ?

 

 

 

 

Edytowane przez Farmerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...