Skocz do zawartości
Inny91

5x Bluberry od seedsman.

Rekomendowane odpowiedzi

13/08

Kwiatki po toppingu zaczynają w końcu rosnąć zajęło im to z 3 dni ale wracają na dobry tor. 

 

IMG_20200813_195250.jpg

IMG_20200813_195314.jpg

IMG_20200813_200029.jpg

Edytowane przez Inny91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi poradzić co to może być? Liście od dołu brązowieja, czerwienia się? 

IMG_20200823_204505.jpg

A z kolei od góry delikatnie przechodzą w żółta barwę? 

IMG_20200823_204725.jpg

Edytowane przez Inny91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Inny91 podlewaj bo gleba widać że sucha i możesz azotu dać trochę bo liście blade albo taka fotka

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Te liście od spodu to chyba normalne w bluberry. Ogólnie rośliny wyglądają ok. Są trochę blade ale jak będą jeszcze bardziej żółte się robiły to daj azotu i sprawdź jakie masz pH 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym są bladawe jakiś czas temu nie mialem jeszcze EC miernika i poszło za dużo więc ostatnie 2 podlania sama woda. Dałem im teraz jeść zobaczymy za jakiś czas, obniżyłem też lampę z 60cm na 50 

@Seba691 z tymi liśćmi to dziwna sprawa bo na niektórych tylko tak to wygląda i nie na wszystkich roślinach więc mnie to zmartwiło ale jak mówisz że to normalne przy blueberry to będę spać spokojnie. Ph ciągle 5.9-6.0 leci. 

Edytowane przez Inny91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27/08 poszedł mały trim i spuściłem je z druta ? jak myślicie robić LST w sensie podwiązać je do donicy czy zostawić niech trochę urosną i potem na siatkę? 

 

IMG_20200827_215351.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz warunki w box ? Ten kokos widać ze jest przesuszony. Podlewaj je po całej powierzchni. Ile wody lejesz na donice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro w tej chwili 1l leje ale zamierzam zwiększyć bo co 2 dni wołają o wodę. Miałem już nauczkę jak przelałem kiedyś i teraz zapobiegawczo zwiększam powoli dawkę. Lepiej lekko przesuszyć niż przelać ?

Temperatura w dzień 23-25 a jak śpią gdzieś w granicy 20 stopni będzie. Wilgotność na 60-65% w dzień jak noc to i nawet do 70 podbija. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecej wody (1.5L na donice), panny sa blade, podawaj wiecej azotu, i panel wisi za wysoko, daj go na  okolo 40cm. od szczytow.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN tak też myślałem że lampa zbyt wysoko i już raz opuścilem spróbuję jeszcze niżej dać tak jak mówisz na około 40cm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...