Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, proszę o podpowiedzi co może im dolegać, będę wdzięczny, mianowicie 

Pytanie 1 :

Mam 2 sezony i dwóm dolega to samo, chodzi mi o usychające dolne partie liści ( od czasu do czasu ) i niektóre pojedyńcze liście mniej więcej na środku roślinki są sporo jaśniejsze. Te małe listki zaraz jak się zaczyna łodyga również są jasne. Roslinki jeszcze nie kwitną, pryskam co jakieś 3 dni liście nawozem Biobizz Fish - Mix. Tak to wygląda 20200719_182930.thumb.jpg.fcc77853973fe22f85f93fe59ba438b8.jpg

Pytanie 2

Mam też pół automata analogicznie również jeszcze nie kwitnie i dostaje ten sam nawóz. Końcówki listków tak wyglądają, czym to może być spowodowane ? :20200719_182957.thumb.jpg.8d78813ae69d6d9525295e9910a04da0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co byś tej drugiej zapodała, możesz coś polecić żeby było ok ? To moja pierwsza uprawa więc jestem jeszcze dość ciemny w tej kwestii @Farmerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@No Name nie wygląda na braki azotu liście by po całości żółkły, może tymi częstymi opryskami przenawoziłeś, o ph ziemi też warto by było zadbać, lej czystą wodę na razie z domieszką dolomitu raz na jakiś czas 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Nie mam  niestety nic do mierzenia ph ale mam dolomit taki biały w małych granulkach. Ale to musze mieszać go z woda czy po prostu mogę też sypnac garść do donicy ? Tak było by mi wygodniej dużo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@No Name możesz sypnąć ale żeby zadziałał to musiało by padać dlatego najlepiej rozrobić z wodą i podlać i posypać dodatkowo wokół łodygi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...