Skocz do zawartości
Dom

Nawożenie Co2

Rekomendowane odpowiedzi

Yo

Poszukuję czegoś co pomoże mi zwiększyć stężenie CO2 w namiocie i wpadłem na takie coś 

https://www.straightuphydro.co.uk/product/airbomz-remote-control-co2-dispenser/?gclid=CjwKCAjwi_b3BRAGEiwAemPNU892ADiFP1vGsKchIbp2awoCXj8hU5My-AzcdwVEUC6SQr_CStXxkxoCtkIQAvD_BwE

Jak myślicie nada się ? Według opisu i tego co znalazłem w necie ten dispenser zwiększa stężenie CO2 w namiocie do 1200 PPM

Na jak długo starczyła by taka butla 1000ml bo nie wiem czy to opłacalne? Oczywiście zakładając że bede mial szczelny namiot z dobrym setupem i oddzielnym chlodzeniem lampy powietrzem z zewnątrz boxa, jak w takim przypadku wygląda sprawa z wentylacją i filtrem węglowym? Demontuje się go całkowicie żeby żadne powietrze nie uciekało na zewnątrz boxa?  

Mam namiot 120 x 120 i w środku 29-32 stopni, zastanawiam się czy takie dodatkowe nawożenie CO2 mogło by mi boostnac yield i pomoc roślinom znieść wysokie temp w fazie kwitnienia. I czy jest to wgl opłacalne ? 

Sory jeśli w złym dziale 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Dom napisał:

Na jak długo starczyła by taka butla 1000ml bo nie wiem czy to opłacalne?

trzeba by się było pytać producenta

Kluczową kwestią podczas dawkowania CO2 jest prawidłowa instalacja systemu wentylacyjnego. Wyprowadzanie powietrza z obszaru uprawowego wpływa bardzo
negatywnie na stężenie dwutlenku węgla. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest stworzenie zamkniętego systemu wentylacji (to znaczy takiego który nie
wyprowadza powietrza poza twój namiot). Jeśli używasz lamp typu HPS lub walczysz z wysoką temperaturą warto podłączyć do systemu wentylacji klimatyzator w celu
zbicia wysokiej temperatury.


Jeśli jednak z jakiś powodów nie możesz zdecydować się na wentylację w zamkniętym obiegu, musisz zastosować dwukrotnie większe dawki CO2

@Dom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 02/07/2020 o 22:27, Dom napisał:

Yo

Poszukuję czegoś co pomoże mi zwiększyć stężenie CO2 w namiocie i wpadłem na takie coś 

https://www.straightuphydro.co.uk/product/airbomz-remote-control-co2-dispenser/?gclid=CjwKCAjwi_b3BRAGEiwAemPNU892ADiFP1vGsKchIbp2awoCXj8hU5My-AzcdwVEUC6SQr_CStXxkxoCtkIQAvD_BwE

Jak myślicie nada się ? Według opisu i tego co znalazłem w necie ten dispenser zwiększa stężenie CO2 w namiocie do 1200 PPM

Na jak długo starczyła by taka butla 1000ml bo nie wiem czy to opłacalne? Oczywiście zakładając że bede mial szczelny namiot z dobrym setupem i oddzielnym chlodzeniem lampy powietrzem z zewnątrz boxa, jak w takim przypadku wygląda sprawa z wentylacją i filtrem węglowym? Demontuje się go całkowicie żeby żadne powietrze nie uciekało na zewnątrz boxa?  

Mam namiot 120 x 120 i w środku 29-32 stopni, zastanawiam się czy takie dodatkowe nawożenie CO2 mogło by mi boostnac yield i pomoc roślinom znieść wysokie temp w fazie kwitnienia. I czy jest to wgl opłacalne ? 

Sory jeśli w złym dziale 

Namiot zamykasz szczelnie  zakładasz  cooltube na żarówke + wentylator   ciepła musisz sie pozbyć, kupujesz kwasek cytrynowy i sode oczyszczoną. Wężyk , ,kwasek cytrynowy rozrabiasz z wodą wlewasz do butelki, zawieszasz  ja dogury dnem pszy suficie  w nakrędce wężyk  o długość takiej żeby sięgał do większej butelki z sodą oczyszczoną , kwasrk kapie na sode,wytważa się reakcja chemiczna twożąca Co2, na koniec wężyka sugeruje ścisnąć  śrubą z  dwoma nakrędkami i podkładkami , kwasek ma kapać1- 2-3 razy  na minute to zależy. Optymalna temperatura  pszy nawożeniu Co2 to 28-32C

1594153522293709588671111923331.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...