Skocz do zawartości
wolf1990

Led od boxa

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Dalej ja ze swoim boxem.

Mam już kupione światło Plantphotonics AMETHYST ENERGY DS 50 130W LED GROW LIGHT.

Led ma 50w i odpowiada niby hps 130w

Płyty na boxa też już wycięte, ale mam jeszcze szansę je przyciąć bo są nie złożone.

Teraz pytanie, czy ten led da radę pokryć powierzchnię 30x60? Czytałem trochę i mam coraz większe wątpliwości.

Producent pisze, że:
Idealny na 30 x 30 cm lub 40 x 40 cm
OK dla 50 x 50 cm

Teoretycznie powinno być ok, ale czy napewno? Czy nie będzie brakować tych pare watów?

Proszę niech wypowie się ktoś obeznany w temacie. To już ostatnia nurtujące mnie rzecz w budowie tego boxa. Jak będę pewnien biorę się za składanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym no właśnie nie wiem jak to się liczy. Czy obliczając m2 wyjdzie max 0.25m2 i tu bym nie było problemu bo będzie u mnie nie całe 0.19m2. 

Czy maksymalny zasięg gdzie dociera światło i wtedy jest max 50cm. Tylko idac tym tokiem myślenia trzeba pamiętać, że mylar czy inne folie też rozpraszają światło właśnie żeby doleciało dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szym napisał:

niech jeszcze koks @CheMsKuN się wypowie

Wypraszam sobie, wszystko na twarorzkach  ?

@wolf1990  Twoj panel nie ogarnie Ci calej pow.  boxa. Srodkowa czesc topow (tych co beda besposrednio pod lampa) bedzie pewnie  zacna, ale brzegi  beda prawdopodobnie luzne .

Jak masz fundusze to dokup cos takiego.

https://ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-35w


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wolf1990 napisał:

@CheMsKuN @Szym @wolf1990

Znam te twarożki ??

 

Najsmieszniejsze jest to ze ja o saa wiem wszystko (no ok, moja wiedza nie zawiera srodkow ktore weszly na rynek na przelomie ostatnich pieciu lat), ale w zyciu nie bralem nic poza danabolem (jest to oralny srodek, odpowiednik polskiego metanabolu, ktory rownierz bralem). Jestem oczytany, mam wiedze bezposrednio od ludzi ktorzy z cyklu nie schodzili latami (najczesciej polacy ?, ale niemiaszki tez czasami zadziwiali ? ). Ale zawsze balem sie skutkow ubocznych po cyklu ktory wymagalby klucie sobie dupy czy ud. Szczegolnie ze mowimy tu o rynku podziemnym, tak na dobra sprawe mozesz byc  oczytany i miec cykl i odblok dopiety na naprawde ostatni guzik. A wystarczy ze bedziesz mial wyjebke w cyklu (co sie czesto zdarza, podziemne firmy padaja tak szybko jak powstaja nowe) i lipa, depresja, spadek libido, impotencja, bezsennosc, itd. Nie, dziekuje. Polecam stosowanie supli takich jak kreatyna i przedtreningowki polepszajace pompe miesniowa (tylko nie te mozgojeby na amfetaminie ?).  W glutamine i bcaa nie wierze, stosowalem dlugi okres czasu, strata czasu i pieniedzy. No i micha oczywiscie, na masie dodatni na redukcji ujemny bilans kaloryczny.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN

Odpowiedź prosto od producenta.

Hi
Ok hopefully this will explain it!
We recommend 300 watts of leds for 1m2 (thats 100cm x 100cm). Your light is 50 watts of leds which is 1/6 of 300 watts (the power needed for 1m2) so its enough for 1/6 or 0.17m2 . Your 30cm x 60 cm box is 0.3*0.6 = 0.18m2 which is close enough!

Mimo tego i tak zrobię boxa na 30x50. Pare centymetrów nie zmieni za wiele, a będę miał pewność że wszytsko ma wystarczającą ilość światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wolf1990

Oni napisali " which is close enough! ", a ja tego tak nie widze. Zrob boxa 30x50 i bedziesz stal na bezpiecznym gruncie.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...