Skocz do zawartości
Amator

Wyschnięte końcówki liści

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, piszę bo mam problem. Liście mojej dziecinki zaczęły jakby usychać (końcówki liści żółte) przeglądałem fora internetowe i wydaje mi się, że jest to przelanie, ale nie mam pewności i nie wiem jak dalej z nią postępować. Jest to moja pierwsza luba, dlatego postanowiłem poprosić o radę bardziej doświadczonych "rodziców". Jest ona w 15l doniczce, ma 3 tygodnie, podlewałem ją dwa razy po 1l wody, ostatnio 5 dni temu. Ziemia jest delikatnie wilgotna, póki co nawierciłem dodatkowe otworki w doniczce i ponakłuwałem ziemie wykałaczką. I w tym momencie proszę o radę was. Czy dobrze mi się wydaje, że to przelanie? Jak sobie z tym poradzić? Z góry, dzięki za pomoc. ? P.S, Sorka za jakoś zdjęcia, ale mam telefon na gwarancji i zdjęcie robiłem "kalkulatorem".

CAM00002.jpg

CAM00001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gleba delikatnie wilgotna, możliwe, że to popalenie, ponieważ przy ostatnim podlaniu dałem 3/4 zalecanej dawki nawozu (dokładny jego skład mogę podać jutro). Co radzisz w takiej sytuacji? 

Przepłukanie będzie dobrą opcją? Jak tak to jaką ilością wody? Czy może lepiej dać jej nową glebę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...