Skocz do zawartości
Pendraw

Pleśń w ziemi, czy jest niebezpieczna dla konopii?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie doszukałem się tematu dotyczącego pleśni w ziemi, być może nie jest niebezpieczna dla roslinki, ale nie mam zielonego pojęcia co robić, pleśń nie jest duża, ale jest widoczna i tylko w ziemi, roślina ma 11 dni od wykielkowania czy taka pleśń jakoś zagraża rozwojowi rośliny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pendraw raczej szkodliwa, bo to kolejne stworzenie, wiec pewnie będzie podbierać roslince składniki? Jak pleśń to chyba za niskie PH ? No i w ogóle mało powietrza 

Tu kolega polecał cynamon, niestety nie pamietam kto, ale na pewno ktoś z ładna roślina i gdzie indziej tez o tym mówią  :classic_tongue::classic_dry: Obstawiam, ze trochę przesuszyć trzeba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam papierowych kubeczków, ph ziemi 5,5 - 6,5 spróbuję z tym cynamonem i trochę ją przesusze, dzięki ?

Jeszcze pewnie coś napiszę jesli będą efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pH może być niskie, podlej dolomitem, 

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek pospałem cynamonem, i zacząłem zauważać zmiany, wygląda na to, że pleśń powoli umiera, sprawdziłem tez ph płynem helliga, i wyszło 6 - 6,5. Wie ktoś czemu cynamon tak działa na pleśń? @EneDue Zaciekawiło mnie to, a napisali ze sie znasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cynamon ogólnie jest mocna drażniąca przyprawą. Nie próbuj jeść łyżki cynamonu na raz bo ci zaatakuje drogi oddechowe. Oprócz  tego jest w formie pudru suszonego wchłania wilgoć i dobrze wnika w glebę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...