Skocz do zawartości
Maya

Roślinka „zatrzymuje” się po przesadzeniu z wacika do doniczki

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam porady ? Kiełkowałam nasionka na mokrym waciku, szybko puściły korzonek i pojawił się zielony listek, jak zwykle w tym momencie przeniosłam kielek do doniczki z ziemią( delikatnie, ziemia wilgotna-robiłam to już wcześniej i Wszystko było ok) już drugi raz zdarza mi się jednak, ze roślinka w tym momencie zatrzymuje się zupełnie, listki wciąż są zielone ale wcale się nie rozwijają. U poprzedniej korzonek też nie puścił żadnych odnóg. Boje się, że z tą będzie podobnie, już 3 dni od wsadzenia do ziemi i nie widać żadnego postępu. Jak tu jej pomoc? Co może być powodem?Poprzednia zatrzymała się tak samo i po czasie listki zgniły, z tą chcę coś zaradzić póki jest czas, wrócić jeszcze na kilka dni do wacika, żeby lepiej się rozwinęła w Samej wodzie? Czy może podlać bardziej ? (Ziemia nie jest sucha, ale może potrzebne mu na początku większe „błotko”? Dzieki za wszystkie pomysły !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maya do ziemi wsadzaj jak kiełek będzie miał z 1cm no i trzeba podlewać tak aby ziemia była cały czas wilgotna, możliwe że przesuszyłaś ziemię 

albo za mokro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...