Skocz do zawartości
kogucik1337

Nie chce wyjść z ziemi

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć, wykiełkowałem 5 nasion sposobem z wilgotnymi ręcznikami papierowymi, miały kiełki o długości spokojnie kilku cm. Po przeniesieniu ich do doniczek na rozrost czekam dwa dni już i dwie roślinki wykiełkowały i mają już z 5cm wielkości, a pozostałe 3 nic. Potrzebują po prostu czasu czy zrobiłem coś źle i już nie wyjdą? 

Edytowane przez kogucik1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenosiłem pęsetą do ziemi, więc raczej ich nie uszkodziłem. Ziemia jest wilgotna, podlewam tak zeby sucha nie była. Jest możliwość że niechcący obróciły mi się kiełki do góry, zamiast do dołu przy wrzucaniu do doniczki, czy możliwe ze przez to dłuzej zajmuje wyjscie reszcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

delikatnie odkopałem palcem ziemie, jedna która jeszcze nie wykiełkowała juz jest kawałek pod ziemią i ma listek czyli wyjdzie, później dlatego ze troche pozniej wrzuciłem do ziemi. Druga jest w praktycznie takim samym stanie w ziemi i wydaje sie martwa, a trzeciej znalezc nie moge. Ziemie starałem sie tylko delikatnie przysypać z góry, nie ubijać, a co do tego ze maja za mokro, to nie wiem, moglem troche przelac jezeli nie wyszly. Pierwszy raz to robie, wiec niestety nie mam wyczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kogucik1337 Nie sraj ogniem,. jak maja wyjsc to wyjda, daj im kilka dni. I nie grzeb w ziemi  !


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@kogucik1337 roślinki powinny pojawić się najpóźniej do tygodnia. Jak już je wsadziłeś w ziemię to nie dziubaj tam bo możesz je tylko uszkodzić, musisz po prostu czekać. Możliwe też że jak je przenosiłeś to się uszkodziły. Najważniejsze żeby dać im trochę czasu bo jak się ułożyło nasionko bokiem to potrzebuje odrobinę więcej czasu żeby wyszło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...