Skocz do zawartości
kondi000000

Gleba + nawożenie

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam , proszę mnie prześwietlić czy coś dodać / odjąć ?

(Ziemia) Mieszanka robiona w następujących proporcjach +\- 

•Ziemia uniwersalna 40%

•Ziemia ze spota 30%

•perlit 5%

•Kompost kurzy/bydlęcy 20%

•Azofoska -2 sowite garści na dołek 40x40x30 

•pokruszony styropian / dolomit  5%???

 

Nawożenie :

•Biohumus - Biohumus forte 

•planton k  

•florovit -nawóz do pomidorów 

•canna pk13

•Asahi SL 50 ml ( na stres ) 

•Gnojówka z pokrzywy ( azot )

pytanie brzmi czy wystarczą te nawozy , coś dodać z czegoś zrezygnować i jak to rozłożyć w czasie z podlewaniem krok po kroku jakby ktoś wytłumaczył byłbym widzieczny ?

 

Na zwierzynę / ślimaki 

 

•Na slimaki zamiast chemii polecam zaopatrzyć się w drut miedziany i owinac go wokol lodygi .Miedz wchodzi w jakas reakcje ze sluzem slimaka i go odstrasza.

 

 

•zwierzyna -większa ilość włosów i jakieś detergenty w pojemnikach , żeby nie dostały się do gleby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kondi000000 na ślimaki snacol,

30 minut temu, kondi000000 napisał:

pytanie brzmi czy wystarczą te nawozy , coś dodać z czegoś zrezygnować i jak to rozłożyć w czasie z podlewaniem krok po kroku jakby ktoś wytłumaczył byłbym widzieczny

wystarczą, outdoor się rządzi swoimi prawami więc ciężko coś przewidzieć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś yyy z wiedzą mógłby rozwinąć ten wątek? Co kiedy itp. Mam nawóz z pokrzywy i biohumus. Plankton k kupiłem ale wyczytałem dziś że zasala krzaki i że ogólnie jest Beee, Asahi mam ale to na kwitnięcie dopiero? Co jeszcze można zrobić żeby było Bio i smacznie??? ??

Wiadomo że ważne są plony. Czy azot w pokrzywie i jakimś słabszym biohumusie to nie za mało? Ogólnie słaby roztwór raczej robię bo to pierwszy raz i sprawdzam. 

Edytowane przez Este2514

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Este2514 ja używam biohumusa przy 2-3 piętrach liści, z racji tego, ze jest naturalny i ciężko go przedawkować to leje dość sporo. Nawóz z pokrzywki robiłeś sam czy kupiłeś? Planton k mam na kwitnienie i obecnie go leje pod WW, zobaczymy jak wyjdzie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SicWolf wczoraj lałem sama wodę więc nast biohumus będzie. Dam go sporo więcej zatem. Doczytałem że ten mój dość słaby więc przeleje dawkę skoro to nie szkodzi. Nie wiem też czy mogę mieszać z pokrzywą(sam robiłem) czy na zmianę Woda Bio pokrzywa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oborniki powinny się "przegryźć" że 2 miesiące, w dodatku tyle azofoski w takim dołku i chcesz jeszcze nawozy lać.

I nie styropian/dolomit tylko DOLOMIT!

STYROPIAN gówno daje, tylko zaśmieca ziemię!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Este2514 możesz na zmianę lać biohumusa / gnojówka z pokrzywki tylko tu już uważaj bo jak dasz jej za dużo to spalisz krzaczka ? 

@Bimbrownik gnojówka z pokrzywy dwa miesiące się robi? Pierwsze pokrzywy pojawiają się w maju czyli zaczynasz stosować dopiero w lipcu gdzie większość roślin już owocuje a ona głównie zawiera azot potrzebny do wzrostu roślin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SicWolf Wiem. Ja to chyba zbyt ostrożnie daje te nawozy. Na bank nie ma za dużo pokrzywki. 

@Bimbrownik dwa tygodnie gnojówka dochodzi. Fachowiec w postaci teściowej mi odbiór produktu robił więc chyba dobra taka?

Edytowane przez Este2514

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Este2514 ja gdy zapomniałem podlać paprykę i słońce jej przygrzało po czym zwiędła to lałem nakrętkę samego biohumusa a po kilku minutach już wszystko było ok ? z gnojówką jakie proporcje lejesz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O obornik mi chodziło, chyba że masz już dłuższy czas leżakowany ale i tak wydaje mi się za dużo tego wszystkiego. Nawet azofoske pod rośliny jednoroczne powinno się przemieszać z ziemią w okolicach marca, czyli 2 miesiące.

Wiem, że w poradnikach w internetach piszą że to wszystko dobre ale nie wszystko na raz. Kurzak to głównie azot, dodaj azofoske i podlej nawozami, jak krzak to wytrzyma to się zdziwię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gnojówka z pokrzywy to nie tylko nawóz ? dlaczego nasi dziadkowie młodym, kilku dniowym kaczką dawali młode pokrzywy? Bo uodparnia jej organizm przed chorobami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z tym plantonem k? Dobry czy zły? Plan był że tylko biohumus i pokrzywy a teraz sobie namieszałem w głowie ?  

Edytowane przez Este2514

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Este2514 napisał:

A jak z tym plantonem k? Dobry czy zły?

średni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...