Skocz do zawartości
amator1234

Pomocy w diagnozie problemu :/

Rekomendowane odpowiedzi

Blue dream 25 dzień od wykiełkowania (7 flo) chociaż flo zatrzymało sie chyba po 2 dniu :/


Posadzona w ziemi ogrodniczej o ph 6,5-7 zmieszane z podlożem do storczyków(jakies kawąłki kory kokosa keramzytu) 


siedzi pod panelem led 45w plus dwie zarówki led po 10w (wiem troche mało), czasami wystawiam na słonce w słoneczne dni plus idzie koljne 60 wat led


Wracajac do problemu w 15 dniu zycia dostała biohumus 1/3 dawki, tzn rozrobiłem litr wody z zalecana 1/3 dawki i tak podlałem ja szklanka tego roztworu. Po 3 dniach jak ziemia przeschła dostała kolejne 250ml. No i zjebałem bo chyba popaliło koncówki, wiec ja amator spanikowany przepłukałem ja woda wjebałem jakies 2 litry czystej wody. I tu chyba znow zjebalem bo nie zmierzyłem ph wody która robiłem flush(wiem debil ze mnie) po dniu od tego flusha zmierzyłem ph i było za kwaśne 5,7/5,9(mierzyłem dwoma phmetrami). Wiec podsypałem łyżką popiołu z czystego drewna plus troche wody(tym razem mierze ph wody z akazdym razem było ok 6,8 ) zeby poszlo to do gleby zmierzyłem po 3 dnich i niby ph wraca do normy. I moje pytanie roslina wyglada tak jak na fotach ponizej, niestety jej stan nadal sie pogarsza.

IMG_20200502_165031_cleaned.jpg

IMG_20200502_165050_cleaned.jpg

IMG_20200502_165100_cleaned.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile go dać? Tyle co zaleca producent? Czy są jakies inne magiczne proporcje? Czy da sie dac go za duzo i zrobić zbyt zasadowa glebe? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...