Skocz do zawartości
DwK

o 2 spliffy za daleko

Rekomendowane odpowiedzi

LWitam szanowne grono osób które to przeczytają i wyraża swoją opinię 

Nastukałem się 🙈a co za tym idzie zastanawiam się co ludzi skłania do uprawy automatu? 

Przecież to prosta ekonomia pogrąża i tu moje dane nie są niczym poparte a jedynie obserwacja wpisów na tym forum 

AHTOMAT średnio kwitnie 90 dni .... pominę fazę flo bo automat ma wyjebane .... ten proces to minimum 1080h świecenia na kwiat przy ogólnym założeniu że 1kwh to koszt 1 zł wiec wychodowanie 1 krzaka kosztuje nas 1080 zł a ile jest z automatu ????? 30g (dane z opserwacji czatu) Czyli średnio 36 zł na wychodowany grama do tego dojdzie ryzyko w kraju piastów siedziby 3 lat za mały krzew 🙈🙈🙈 to przecież drożej niż u dilera  ..... 

a SEZON to 30 dni weg 18h świecenia + 8 tygodni 12h  daje nam to 1260h oświetlania przy tym samym koszcie za 1kwh i proporcjach zbiorów czyli ok 100g z krzaka wynosi nas 12 zł/g 

Co ludzi skłania do hodowli  automatów????

 

90 dni uprawiać coś co spale w 2 dni ? 

Co raz bardziej mnie to przeraża 😱😱😱

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DwK nie za bardzo rozumiem... Jaka lampa tyle zużywa? Taka która zapewni światło tylko dla jednego mini krzeczka czy np 10ciu takich? Za mało danych w obliczeniach. 

Niektorzy i ponad 100g z automata ściągają, niedługo sama będę mogła się przekonać jak to jest naprawdę, choć w sumie też nie do końca wykorzystam potencjał moich automatów bo jeszcze chwilka i im światło na 12h właśnie będę ucinać. 🤷‍♀️

 

Genetyka też swoje robi... 

I ręka ogrodnika też... 

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DwK najwięcej z auto ściągnąłem 75g więc Twoje przemyślenia są słabe, taki automat na luzie da 50g, przy dobrych warunkach i karmieniu to i koło 100moze dac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...