Skocz do zawartości
moonka

Nowy box z szafy na ubrania

Rekomendowane odpowiedzi

@Boczelli jesli chodzi o endery to lepiej sobie odpuscic bo wiecej przy nich dlubania niz drukowania. Wiem, ze cena kusi ale lepiej na pierwsza drukarke kupic bambu a1. Rowniez ma swoje drobne wady ale jest praktytcznie gotowa do uzycia po wyjeciu z pudelka. Chyba, ze masz na mysli drukarke zywiczna to tutaj bez znaczenia jaki producent bo praktycznie wszystkie dzialaja tak samo dobrze ale wiecej jest roboty z pozniejsza obrobka modelu. Trzeba go umyc w ipa, utwardzic w uv... ogolnie brud i syf ale kosztem duzo dokladniejszych wydrukow. Dodatkowo koszt zywicy jest duzo, duzo wyzszy niz rolki filamentu. Podsumowujac jesli chcial bys drukowac jakis mocowania, wieszaczki, czy np otwory do boxa tak jak ja to bambu a1 jest odpowiednim i stosunkowo niedrogim wyborem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka o bambu a1 mowisz o normalnej czy mini? Ty jakiej używasz? Bo chyba już kilka przerobiłeś? Wiem że kiedyś mi pisałeś ale nie mam już tych wiadomości. Ja nie chce na poczatek duzo inwestowac bo nie wiem czy mi się to spodoba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli a1 i a1 mini to praktycznie to samo a roznia sie jedynie polem roboczy. Ja mam dwie zywiczne creality i bambu a1. Zywicznych sie pozbywam bo mam juz dosyc zabawy z czyszczeniem modeli po druku i smrodu ipa na poddaszu. Majac drukarke raczej znajdziesz dla niej zastosowanie. Ja np drukowalem elementy do montazu rolet wewnetrznych. Przyslane nie pasowaly i na szybko robilem swoje. Mocowania na ladowarki do ebikow zeby sie nie walaly po szopie, pol boxa😂 i wiele innych mniej przydatnych rzeczy🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką rozkminę odnośnie takiej właśnie szafy, dlatego tu ją wrzucę żeby nie umknęło, może zamiast filtrów zrobić podwójną ściankę, na dole otwór i do góry otwór, oba zabezpieczone matą węglową i siatką np przeciw komarom, w ściankę wsypujemy granulat z węgla aktywnego i heja , można by w sumie warstwy jakieś porobić. Na górę dać wyciąg i po przejściu przez takie warstwy nic nie będzie czuć. Aaaa i na dole pod doniczkę zrób na zawiasach szufladowych mocnych wysuwaną półkę, będzie wyjeżdżać dziewczyna poza szafę jak bedzie musiała iść do fryzjera. Narysował bym to ale na te chwile tylko widzę to w mojej chorej wyobraźni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka no doczytałem więcej w międzyczasie. Ta mini oprócz tego że ma mniejszy stół to tez nagrzewa sie do 80 stopni, a normalna do ponad 100. Żona chce mi kupic na mikołaja to coś tam sobie wybiorę z tych tańszych żeby jej nie zrujnowac, a jak mi sie spodoba to kupię sobie sam cos lepszego 😁

@Tezeusz filtry teraz nie kosztują nie wiadomo ile wiec szkoda roboty moim zdaniem, tym bardziej ze taki filtr diy nie wiadomo ile wytrzyma i czy nie bedzie przepuszczał. Ale ta wysuwana podłoga boxa to dobry pomysł i w sumie nie wiele roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli z filtrami masz racje, mi właśnie taki totalny handmade chodzi po głowie, ale jak bym miał zrobić tak jak mam w glowie to niestety koszta większe od gotowców A w ikei sa takie jakby kosze wysuwane cale zestawy do tego zamiast pojemników wystarczy płytę meblowa przykręcić i zajeb….cie bedzie to śmigało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli Ja wiem że to przerost formy nad treścią aleeee ja to widzę tak - wchodzi do pomieszczenia gdzie masz szafę, dusisz przycisk i nagle widzisz jak drzwi zaczynaja się otwierać (oczywiście wszystko full automat) dusisz kolejny przycisk i wyjeżdża dziewczyna, dusisz kolejny i spod dziewczyny wysuwa się mala szufladka z małym złotym sekatorkiem.(przepraszam za śmiecenie w temacie )  dla mnie bez znaczenia czy sięgam czy nie, lubię gadżety 😄 ale realnie tak masz racje nie ma potrzeby 😄 

2 godziny temu, moonka napisał:

@Tezeusz mam dwa wyciagi i dwa filtry wiec nie bede cudowal. Na wysuwanie juz za pozno. Dzisiaj maluje i stawiam ja na nogi🙃

Na wysuwanie i wsuwanie nigdy nie jest za późno 😄

Edytowane przez Tezeusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tezeusz u mnie napewno wyjdzie drozej  niz kupno gotowego boxa. Material bys tani ale farby pochalaniaja duzo pieniedzy. Wlasnie wrocilem ze sklepu i 50€ poszlo na dwie puszki a to jeszcze nie koniec🙃 zawiasy, kontowniki na wzmocnienia, srubki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli no faktycznie temperatura stolu jest inna🙂 ja mialem brac mini ale juz wczesniej na zywicznej mialem problem z malym polem roboczym i kupilem przez to druga duza drukarke. A1 ma stol z sam raz aby mozna bylo drukowac juz cos o przyzwoitych wymiarach i nie bardzic sie z klejenie z kilku czesci. O ile lubisz robic cos samemu to taka drukarka na bank Ci sie przyda

@Tezeusz przede wszystkim chodzi o to, zeby box byl niewidoczny na pierwszy rzut oka. Podejrzewam, ze bedzie tez ciszej bo szafa cos wytlumi. Dodatkowo kupilem trumik akustyczny aby jeszcze bardziej wyciszyc wylot. Szkoda tylko, ze zapomnialem z pracy otwornic a jutro mam wolne i bede musial poczekac z wierceniem kilka dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczyna wygladac. Zaraz bede malowal ja ostatni raz w srodku oraz zajme sie drzwiami. Po tym zostanie juz tylko kosmetyka w postaci uszczelek, otworow i mocowan. Zamontuje rowniez jakis zamek aby mlody przypadkiem nie dostal sie do srodka. Najgorsze jest to, ze podloga jest totalnie krzywa i po postawieniu szafa nie koniecznie trzyma wymiary. Bede musial ja ustawic na docelowym miejscu i wtedy wypoziomowac + przykrece ja do sciany

20241015_134559.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafa stanela na swoim miejscu. Wkomponowala sie tu idealnie😁 jeszcze dzisiaj pomaluje dzwi na gotowo i ogarne uszczelki aby zobaczyc czy bedzie ok. Musze tez posprzatac ten pierdolnik obok bo w ferworze walki zrobilem lekki nielad😅

20241015_171325.jpg

20241015_171423.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, moonka napisał:

@Boczelli potrzebuje jeszcze kilka dni zeby ogarnac pierdoly. Mysle, ze do konca miesiaca cos powinno zaczac sie dziac🙂

@Boczelli zastanawiam sie tylko ile roslin sadzic. 2 i dac kazdej 50x60cm czy 4 i 30x25cm powierzchni🤔

Nienwiem jak ja obliczylem powierzchnie dla 4 roslin🤣 30x50 brzmi lepiej😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka nie zauważyłem drugiej części poprzedniego postu. Moim zdaniem to mozesz tam wsadzic równie dobrze 2 szt, ale tez i 8. Wszystko zalezy jaki masz zamysl na to grow, długość wega, jaki trening itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli nie mam pomyslu a celem jest wyciagnac jak najwiecej w jak najkrotszym czasie 😂 nabralem troche jasnosci umyslu jesli chodzi o powierzchnie😅 i chyba wleca sezonowe f1 o ktorych juz wczesniej wspominalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...