Skocz do zawartości
moonka

Nowy box z szafy na ubrania

Rekomendowane odpowiedzi

@Boczelli z drugiej strony mysle, ze z wieksza moze bec problem pod tytulem lampa. Moje lampy maja wymiary 27x63cm i 240w kazda. Myslalem nad zostawieniem tylko jednej i fajnie pokryla by ta wieksza szafe (mniejsza jeszcze lepiej😅). Kupujac jeszcze wieksza robi sie problem z oswietleniem bo nie pasuja one w zaden sensowny sposob jak bym chcial zostawic np 2 szt i slabiej nimi swiecic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, moonka napisał:

@Lady Green profeska bo ma byc 100% incognito😂

 

 

Fajny pomysł tylko jak incognito wentylację doprowadzisz ? Bo wchodząca do szafy 10 calowa rura to jednak nie jest coś typowego 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DwK do szafy spokojnie wystarczy 4 calowa, sa tez plaskie korytka wentylacyjne np.do okapów. Ale w tym przypadku wystarczy zrobic wylot z tyłu lub z mniej widocznej strony i tyle.

Wiadomo że jak ktoś będzie się przyglądał z każdej strony to się zorientuje ze coś tu jest nie tego, ale w takich projektach chodzi zeby na 1 rzut oka nic nie wzbudzało podejrzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeb...a ikea😂 mialem juz zamawiac i okazalo sie, ze moga ja dostarycz tylko od pn do pt w godzinach gdy jestesm w pracy. Pierwsza sobota gdzie moga mi ja przywiezc do 26 pazdziernika...😐 zrobie jutro przeglad uzywancow w miescie i moze tam cos wynajde

@Boczelli wlasnie o ten pierwszy rzut oka chodzi🙂 moj pierwszy box stal w szafie i tesciowa mimo, ze nie glupia babka stala obok szafy i nic nie zczaila. Jak juz ktos wejdzie do mnie na poddasze to bardziej jest zainteresowany sprzetami jakie tam mam a nie jakas szafa na ubrania. 3 drukarki 3d, laptop, pc, tv z konsola i kupa podrukowanych modeli przyciagajacych wzrok. Tak samo bylo gdy przyszli mierzyc mi okna. Pierwsze o co to pytali co to mam na biurku😂

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade dzisiaj po plyty i bede skrecal szafe sam😎😂 znalazlem w okolocy plyty osb 18mm 244x122cm za 7€ za sztuke. Kupie 4 i bede dzialal🙂 wstepnie wymyslilem szafe 100x60x170 ale jeszcze musze nad tym pomyslec. Mam wszystkie potrzebne narzedzia, umiejetnosci w miare tez wiec powinno sie udac😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka prace czas zaczac🪚🔨🙃 po kolejnych pomiarach i zobrazowaniu sobie jak to ma wygladac postanowilem zrobic szafe 60x100x157cm. Szerokosc i glebokosc podyktowana poniekad wymiarami lamp a wysokosc tak dobrana aby zmiescil sie pod jedna z belek na poddaszu. Do przyciecia zostaly drzwi oraz plecy. Cala reszta juz gotowa i czeka na wniesienie na gore. Tam wytne otwory pod wentylacje a jutro pomaluje plyty impregnatem. W wolnych chwilach bede to skladal do kupy i gdy juz stanue to od razu zapewne rusze z kolejnym grow🙂

20241012_180855.jpg

20241012_180902.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedzielna praca w gowno sie obraca ale... postanowilem zaryzykowac😂 wiekszosc juz poskrecana. Zostalo dodac wzmocnienie na plecach aby szafa byla stabilna. Dwie poprzeczki umieszczone w ~ 1/3 i w 2/3 wysokosci boxa powinny zalatwic sprawe. I na koniec najgorsze czyli wrota. Kompletnie nie wiem jak zabrac sie za zawiasy aby wszystko pasowalo ale jakos powoli dam rade. Malowanie zostawilem na koniec tak samo jak wycinanie otworow. Pozycze z pracy otwornice 100 i 125mm i bede myslal gdzie wycinac. Malowanie pozniej gdyz latwiej bedzie mi pomalowac szafe w calosci niz poszczegolne panele z osobna i szukac na nie miejsca do schniecia. Z zewnatrz byc moze wleci jakas najtansza okleina meblowa od chinczyka byle by byla na sztuke. Zapale, odpoczne i ide krecic dalej. Mam 3 letniego pomagiera wiec praca idzie jak po masle...🤣🤣

20241013_114807.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorny update. Malowalem do momentu az skonczy mi sie farba i nastalo to bardzo szybko🤣 udalo sie pomalowac wszystkie krawedzie pedzlem tak aby je "zalac", spod na gotowo aby mozna bylo w razie potrzeby postawic szafe oraz boki i tyl w srodku. Spod bede jeszcze podbijaj gumolitem aby choc troche zredukowac wibracje przenoszace sie z szafy na podloge bo domyslam sie, ze takie moga wystapic w przypadku tej skrzyni🙃Srodek mazniety aby plyta wchlonela co ma wchlonac, na to pojdzie druga warstwa podkladu/impregnatu a na final blyszczaca biala farba do kaloryferow. Jest spoko bo nie ma praktycznie zadnego zapachu, dobrze kryje oraz bardzo szybko schnie. Dodatkowo jest troche jak guma wiec powinna zapewnic dodatkowa ochrone przed wilgocia. Zamocowalem rowniez z jednej strony zawiasy ze sprezynami dociagajacymi. Wrota beda niesymetryczne bo nie chcialo mi sie juz docinac plyt a w niczym to nie bedzie przeszkadzac. Wydrukowalem rowniez mocowania na gorny drazek abym mogl na nim powiesic lampe plus kilka innych bo chce miec w kazdym rogu rurki z gory na dol abym mogl na nich powiesic wentylatory czy inne pierdolety. Jutro po pracy kupie jeszcze jedna puszke podkladu i powoli bede kontynuowal prace. Dodatkowo aby poddasze nabralo troche koloru zamowilem plytki dywanowe w roznych kolorach. Jest to mix resztek za smieszne pieniadze (75 centow za szt) ale tutaj nie musze miec nic lepszego😂

20241013_203018.jpg

magicmix-349515_440x440_crop_center@2x.jpg

I maly spoiler odnosnie nastepnego grow... tym razem cos innegi niz dotychczas🙃

Screenshot_20241013_212337_Gallery.jpg

Screenshot_20241013_212327_Gallery.jpg

Screenshot_20241013_212418_Chrome.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli ja dostalem w gratisie biogrow i uzylem go zamiast tabsa. Jednak nie wypowiem sie czy bylo jakies wow bo duzo sie wtedy dzialo i mialem pomieszanie z poplataniem. Tym razem chce caly zestaw + swoje dodatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka no dobrze sie robi na tych sypkich nawozach, fajnie że do nas też przychodzi ta moda ze Stanow, szkoda tylko że tam te nawozy kosztują ułamek naszej ceny. 

Ps. Skoro już jesteśmy w dziale majsterkowicz to co myślisz o drukarkach 3D Creality jako pierwsza ? 

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...