Skocz do zawartości
paradwuchlorobenzen

[RQS Purple Lemonade Auto] 60x60, Biobizz, MarsHydro, LST, Selektywna defoliacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam społeczność.  

Zapraszam do mojego pamiętniczka.

====

Kultywar 

Royal Queen Seeds: Purple Lemonade Auto

Przestrzeń 

Herbgarden: 60x60x180

Światło 

MarsHydro: TS1000 2024

Wentylacja 

MarsHydro: Inline Fan 6 150mm, Termostat

Cyrkulacja 

MarsHydro: 2x Clip Fan 150mm

Filtr powietrza 

Pro-eco VF, 150mm

Donica 

Herbgarden: Junglebag 39L

Podłoże 

Biobbizz: LightMix 50L

Nawozy 

Biobizz: Grow, Bloom

Aktywatory

Biobizz: Acti Vera

Stymulanty

Biobizz: Root Juice,  Alg A Mic, Top Max

Techniki

LST za pomocą klipsów, selektywna defoliacja

====

Dzień 1 "Hello world!"

Nasiono wykiełkowane w docelowej donicy.

Światło: 24h

DLI: 18

Temp: 23-27 stopni

Wilgotność: 60%-70%

Podlewanie: 250 ml: Root Juice (4:1) Acti Vera (2:1)
====

Day 1.jpg

Edytowane przez paradwuchlorobenzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt, ciekawe jak się rozwinie. Na przyszłość polecam mixowac kokosa to większe automaty rosną. 🙂

Widzę pomiar dli, więc nie jesteś z pierwszej łapanki. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dli vpd i inne takie cropsteeringi są ważne. 

DLI to ilość światła które roślina może przyjąć przez dzień. Jak chcesz nie świecić na darmo, albo za mało to warto mierzyć.

Lampa góra-dół potencjometr do przodu i do tyłu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli Dzięki. Plan jest żeby wypełnić cały namiot. Dodatkowym atutem dużych donic jest brak stresu bo korzenie mają dużo miejsca, dzięki temu o wiele łatwiej jest je karmić i utrzymywać odpowiednią wilgotność podłoża, szczególnie w pierwszym etapie kwitnienia, kiedy roślina idzie w górę najintensywniej. 

====

@Wladimir to dopiero mój 3 sezon, więc jestem absolutnym świeżakiem

====

@WBB DLI mierzę za pomocą aplikacji 'Photone' (LINK) + papierowy dyfuzor zrobiony ze zwykłego papieru do drukarki 80gr/m2 (info o tym jak to zrobić znajdziesz w aplikacji). W tym video ziomek (producent lamp LED) zrobił testy i wyszło z nich, że ta apka odstaje od profesjonalnych mierników światła jedynie o jakieś 3-5%. Dla mnie taki margines błędu jest jak najbardziej akceptowalny. Tak jak wcześniej napisał @Wladimir, DLI steruję za pomocą wysokości lampy nad rośliną oraz pokrętłem do ściemniania/rozjaśniania lampy.  Tutaj znajdziesz wyjaśnienie o co chodzi z DLI (po polsku). Jeśli chodzi o wielkość DLI to staram się jes utrzymywać według wartości z tabeli z tej strony. Z resztą polecam przeczytać ten artykuł bo bardzo ładnie wszystko wyjaśnia. Dla nie znających języka angielskiego polecam przetłumaczyć stronę za pomocą google translator. Sprawdzałem i po takim tłumaczeniu nie ma tam bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też używam photone i ppfd meter, jak się je dobrze wykalibruje to mają bardzo podobne odczyty, na YouTube jes gdzieś video jak typ porównuje do miernika i jest to bardzo blisko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 3 Wczesna siewka

Wysokość rośliny: 4cm

Światło: 24h

DLI: 23

Temp: 25-27 stopni

Wilgotność: 60%-80%

Podlewanie: 500 ml, Root Juice (4:1), Acti Vera (2:1)

====

 

D1.png

Edytowane przez paradwuchlorobenzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paradwuchlorobenzen Taka mała sugestia, wywalił bym tę nakładkę na doniczkę, u mnie po trochę ponad tygodniu pod nakładką pojawiła się pleśń , jak by nie patrzeć jest tam ciepło, ciemno i wilgotno idealne miejsce do rozwoju plechy, ale może mądrzejsi się jeszcze wypowiedzią, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...