Skocz do zawartości
Monako

2x Banana Blaze MH FCE 3000

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie stwierdziłem że założę nowy temat bo jadę dalej nie przestaje ale to już moje ostatnie podrygi bo zima idzie więc nie chce za dużo hajsu wydawać na ogrzanie pomieszczenia 😂😂

Sprzet mój się nie zmienia 

Lampa MH FCE3000 

GrowBox 80/80/160

Wentylator 220/280m3

Filt Węglowy 350m3

Wiatrak z klipsem

Ziemia PLAGRON Growmix ale nie polecam najlepiej Canna Terra Profesional 

Nawozy Mineralne ATAMI Grow Bloom Stymulatory Power Buds oraz bloombastic 

Dzień 5 od momentu pojawienia się włosków 

Dziewczyny są po dwóch Toppingach i delikatnym Fryzjerze dosłownie 4 liście wiatrakowe ucięte nic więcej 

 

 

IMG_0577.jpeg

IMG_0576.jpeg

IMG_0575.jpeg

IMG_0574.jpeg

IMG_0573.jpeg

Mam do was pytanie bo chce zostawić max dwa węzły pod szczytami czy ja mogę takiego fryzjera zrobić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako po Twoich przejściach może lepiej poczekać jeszcze z fryzjerem i ich nie stesować... 🤷‍♀️ W sumie masz tam tyle miejsca że ten fryzjer to jest póki co wg mnie niepotrzebny... poczekaj z tydzień i pousuwasz wtedy dolne niepotrzebne kwiatostany, teraz niech pędzą sobie w spokoju do góry. 👍🏻 

Ja bym je drucikami delikatnie prowadziła żeby ciut wyrównać szczyty. 

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lady dobrze gada, za duże one nie są, po rozginaj je tak żeby odsłonić kwiatostany i zostaw, a jak golić to tylko liście te które zasłaniają 

Edytowane przez JarzynaSWDN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej Monako. Ona za bardzo do góry już nie urośnie, zawalcz teraz o jak najwięcej topów i karm je żeby coś z tego były. 

Tak na marginesie, ostatnio dochodzę do wniosku, że jeśli coś jest hybryda a nie w 80% wzwyż sati to raczej nie opłaca się ciąć bo lepsze byłoby dobre lst. Chyba że były problemy na wegu, ale ona w zasadzie ledwo od gleby wyrosła. Sam się mierzę najczęściej z niskimi karakanami ale ja zawsze ciałem stożek wzrostu. A nie od dziś wiadomo że każde cięcie powoduje zmniejszenie wzrostu/wysokości na koniec. Takie prawa natury 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjebałeś tą jedną ostatnio to nie chciałem być złym prorokiem ale chciałem napisać, że z resztą może być to samo.

Ja bym tam posadził teraz automaty bo chyba mniejsze ryzyko hermy... przynajmniej jeśli chodzi o światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB też tak czułem ale koleszka mi pisze że to napewno nie zapylenie tylko jakiś problem albo z pomieszczeniem albo z warunkami nie wiem jestem w mega szoku @Lady Green  ogólnie tamte dwie to były Marangue a te co tutaj są na zdjęciach to Banana Blaze od tego samego producenta @swistbuds a co do tej ziemi to chodzi mi że growboxa za duże stężenie nawozów co doprowadza może do hermienia i też PH - od Plagrona ma stężenie NPK 0/24/0 może też tutaj jest problem nie wiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@swistbuds nic im nie dawałem raz ukorzeniacz dostały i może z raz callmag i nic więcej wczoraj jest podlałem żeby spadać wypływ to ta jedna miała 2.4 EC więc mega duże jak na ten etap może trafiłem na serię jakieś dojebanej nawozem nie wiem myślałem że może ciemno nie było w namiocie i wszedłem do niego ale ciemno jest tak jak powinno być 

Nie wiem czy treningami je zabiłem albo tym ruszaniem donic 

Myślę jaki błąd był żeby nie popełnić tego samego 

Skoro 4 rośliny i dwie odmiany hermy się stały to aż dziwne chyba że genetycznie osłabione totalnie i jeszcze sklep źle przechowywał nasiona 

Zobaczcie jakie stężenia ma PH minus nawóz NPK (0-43-0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako Używam tej ziemi 4 lata i nigdy się nie spotkałem z takim czymś. Nawet teraz mam ją w dwóch namiotach ale może tak jest jak piszesz że trafiła Ci się jakaś dojebana... Pierwszy raz widzę coś takiego żeby były takie ciemne w growmixie i piszesz że nic nie dawałeś, dziwne. Widocznie jeszcze nie raz mnie zaskoczy czyjeś grow. Tak czy siak szkoda trochę ☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako jaki producent pestek? Jak piszesz że ten sam to napisz im że super selekcję odjebali 👏 to nic innego tylko to. Plagron growmix nie ma tu nic do gadania. Poza tym nie ma co się dziwić npk przy kwasie fosforowym czyli pH -. Dla próby przejdź na tabsa albo chcesz to wyślę Ci moją glebę z living soil ale pełno w niej robaków i grzybów. Tego co roślina lubi najbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam producent nasion 

Teraz kupię z Canny ziemię może ona będzie lepsza nie wiem jaki powód tego bo żeby nie było to za każdym razem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy producenci nasion piszą bo nie chcą odstraszać, ale jak uprawiasz feminizowane nasiona w namiocie to mogą pokazywać się hermy, i w większości przypadków wystarczy obrywać te jaja a roślina się w końcu ustabilizuje, czasami już tak bywa, wpadaj do namiotu co dzień i je obrywaj nie panikuj, nie potrzebnie tą pierwszą wyjebałes bo mogłeś zrobić tak samo, po prostu je obrywać

Edytowane przez JarzynaSWDN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie ma pewności, zadaniem roślinki jest reprodukcja, nawet regularne nasiona mogą się hermic, a szczególnie zaraz po przełączeniu światła, mogą sie pojawić cechy obu płci, niektóre rośliny mogą sie nawet shermic pod koniec życia, roślina panikuję że nie została zapylona i chce zapylić się sama żeby przedłużyć gatunek, nie panikuj i obrywaj te jaja, a nawet jak będzie kilka nasion, tak jak powiedzieli wcześniej inni to jeszcze nie koniec świata 

Edytowane przez JarzynaSWDN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Monako napisał:

@JarzynaSWDN to jakie są jeszcze nasiona które będą bardziej pewniejsze od Femek ? 

Bardzo fajne pytanie :) regi i wybranie damek a później klony klony klony. 

Znalazłem producenta dutch Passion. Ktoby pomyślał 🤦🏼‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, JarzynaSWDN napisał:

Nie wszyscy producenci nasion piszą bo nie chcą odstraszać, ale jak uprawiasz feminizowane nasiona w namiocie to mogą pokazywać się hermy, i w większości przypadków wystarczy obrywać te jaja a roślina się w końcu ustabilizuje, czasami już tak bywa, wpadaj do namiotu co dzień i je obrywaj nie panikuj, nie potrzebnie tą pierwszą wyjebałes bo mogłeś zrobić tak samo, po prostu je obrywać

w końcu ktoś napisał prawdę, hermy były i będą i jak nie ma ich dużo to nie ma co się przejmować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Grzechoczący Grzechotnik napisał:

Znalazłem producenta dutch Passion. Ktoby pomyślał 🤦🏼‍♂️

Pisałem o tym już na początku przy pierwszej hermie.. 

@Monako Robia selekcję na odpierdol, albo nie robia jej wcale i tak wychodzi. Chociaz mysle ze warto sprawdzić porzadnie boxy, lampy itd zeby wyeliminować ten czynnik na 100%. To nie wina ziemi i nawozów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...