Skocz do zawartości
DwK

Rycerzem Smętnego Oblicza - Don Kichot z La Manchy i jego walka z wiatrakami ...... I nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie .... Ciąć wiatrakowe czy nie ? na wegu czy kwitnieniu ? Jedni tną bo i tak odrośnie inni nie bo jak sam usycha to jakieś minerałki wracają przez łodygę to kwiatka. Jestem laik wiec proszę o kulturalną dyskusje i rady 

20240913_212825.jpg

20240913_212842.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Jeśli jest jeden to wiadomo że walka wygrana na moją korzyść ale jeśli są ich setki, czy roślinom w czasie kwitnienia już bardzo się nie podoba strzyżenie i powiedzmy trimowanie ich jeszcze za życia ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DwK ile po przełączeniu zaczęły kwitnąć? Wygląda na to że to nadal dobry moment na fryzjera, na dole też są tak zarośnięte? Jeśli tak to przyda się im zdecydowanie. 👍🏻 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DwK sam więc musisz zdecydować czy przerzedzić je czy nie, co osoba to inna opinia w tej kwestii. 🤷‍♀️ Ja bym pousuwała te liście które usychają + ewentualnie te ktore najbardziej przeszkadzają/zasłaniają szczyty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu właśnie chodzi o dyskusje co by zrobiła osoba doświadczona aby zwiększyć plon bo Topy już sobie po wychodziły na górę i im raczej nic nie zasłania ale w środku jest sporo popcornu. Jak przezedze liście to popcorn dostanie trochę więcej światła i na logikę powinien być większe (wiekszy plon)..... no ale roślinka nie tylko korzeniami się żywi potrzebuje też i liści do łapania światła wiec w drugą stronę też nie można przeginać. Pewnie są gdzieś tak w pół drogi do kosy to czy jest to wskazane czy raczej nie bo stresu dostaną ? Wiem że to filozoficzne pytanie ale dlatego radze się kogoś z większym doświadczeniem , bo choć nie wyszły najgorzej to sądzę że zawszę trzeba mierzyć w górę i starać się polepszyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DwK skoro kwitną 3 tyg to jeszcze nie są w połowie flo. Teoretycznie ostatni dzwonek na fryzjera. Mozesz na jednej z roślin nie usuwać nic więcej, na innej usunąć np naprzemiennie z węzła, na jeszcze innej inaczej i sam się przekonać o wynikach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DwK ja wycinam caly popcorn i slabsze szczyty, zostawiam tylko glowne topy- ich ostatnie 3-4 wezly. Raz że nie chce mi sie trymowania tych małych topkow, a dwa sugeruje się teoria że wtedy roslina skupią się tylko na tych głównych szczytach i puchną mocniej. Jak chcesz robić jakiegoś większego fryzjera to jest na to ostatni dzwonek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...