Skocz do zawartości
divi0000

Potrzebna pomoc, dylemat LED do 80x40x160

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, padło że wymieniam boxa z 40x40x120 na największy jaki możliwie zmieszczę w domu 80x40x160, i mam dylemat bo chce wymienić swoją obecną lampę Mars Hydro TS 600 I teraz nie wiem, bo myślałem o Grow The Jungle Nemesis 150w (wymiary 28cm x 28cm x 8cm), I tutaj moje pytanie, box jest na dwie roślinki, i chce ustawić je jedna z prawej druga z lewej wiadomo, a lampa by była na środku, czyli nie była by bezpośrednio nad żadna z roślinek, wpłynie to na ich rozwój? Że mniej światła będzie dostawać? Druga opcja jaka mi się urodziła to żeby wziąć tą samą lampę grow the jungle Nemesis ale 100w I dokupić od speedfarmera doświetlenie full spectrum bodajże 30w, na boczne ściany boxa? I tutaj kolejne pytanie box jest dość wąski, i czy te paski doświetlające by nie były za blisko roślinki? Najchętniej bym zamontował 2x 100w ale za dużo prądu będzie mi żreć 😜 Bardzo dziękuję wam za rady, sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@divi0000 zamontuj 2x100W i swiec maksymalnie na 75% mocy, zużyjesz mniej pradu i lampy mniej wyeksploatujesz.

Inna opcja to podłużna lampa np. Bilberry mini 160W.

Jeszcze inna to dac jedna lampe np. 100W na środek, a boki doświetlać na flo żarówkami LSC czy Solhetta

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli może głupie pytanie, ale czy jest coś takiego jak "rozpiska" jak do mars hydro ts 600 na jakiej wysokości wieszać lampę, do fazy kwitnięcia, to odnośnie grow jungle Nemesis 200w, jak bym chciał np ja używać na 75%? Bo tak to pisze ogólnie 30-40cm na szczytem? Przy 100% mocy? Jak by to ugryźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@divi0000 pewnie gdzieś cos jest w internecie, ale kazda lampe trzeba wyczuc i każda roslina jest inna. Moim zdaniem nie ma gotowego przepisu, mozesz bazować na tych 40cm od szczytow, a ile % mocy musisz sam ovserwowac rosliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...